Turbo Pascal jsem pouzival jeste v dobach CP/M. To byly casy. Na poradne veci jsem pouzival Aztec C. Vsechno se veslo do 64KiB vcetne operacniho systemu.
Na DOSU jsem zustal verny Turbo C a posleze Borland C. Jedine, co chybelo do dokonalosti byla delka seznamu pametovych modelu. Tiny, Small, Compact, Large, Huge, ale chybel FLAT :-) Dnes je to skoro k smichu, ale pamatuju si, jak jsem pri prechodu na poradny operacni system slintal nad radkem
char foo[1024*1024];
Nejlepsi pak bylo, kdyz se podarilo rozchodit BorlandC pod dosemu (po nekolika patches do dosemu) a kompilace byla podstatne rychlejsi nez na tom samem PC v nativnim dosu. Ale muselo se u toho sedet a honit mys pres dosove okno, protoze jak tam chodily mysove eventy, tak ten dos dostaval vic casu procesoru. Pokud se tam ta mys nehonila, prekladalo to pomaleji.
To bylo v dobach, kdy jsem si myslel ze command line je naprosto nezbytny a graficke operacni systemy jsou nepohodlne. V te dobe jsem spoustel X jenom kdyz bylo potreba udelat neco grafickeho, jinak se pracovalo z textove console. To uz je taky prehistorie :-)