To jo, je urcite spousta systemu, kde se interne pouzivaji velka pismena, nebo se tak i tiskne (treba letenky atd.). Ale pokud je to system, ktery NUTI uzivatele psat verzalkami, tak je neco hodne spatne, to at si panove programatori zavolaji toupper() sami pri zpracovani vstupu ne?
(ale mozna bych se ani nedivil, ted tady mame system, ktery pri tvorbe hesla pise "spatne heslo" a nerika proc - moc dlouhe?, moc kratke?, chce to aspon jedno cislo? apod. - nakonec se ukazalo, ze tomu nevoni tecka :)
No tak uživatele... Tak třeba Oberon, pokud si dobře pamatuji, měl (má) klíčová slova velkými, některé překladače Forthu taky, přičemž zrovna v tomto případě považuji psaní „klíčových slov” velkými za velmi dobrý návyk, výrazně to zvyšuje čitelnost a přehlednost, přičemž „pretty print” je tu dosti problematický smysluplně implementovat.
P.S.: o tom letenkovém systému jsem kdysi četl nějaké zamyšlení... Něco v tom smyslu, že po více než 30 letech přešli za strašné peníze na nějaký, jak napsal předřečník, GUI gesicht, v důsledku čehož jeho operátorky pracují s asi 30% rychlostí oproti předešlému řešení při srovnatelné době zaškolování a násobně vyšší ceně HW/SW.
>Tak třeba Oberon, pokud si dobře pamatuji, měl (má) klíčová slova velkými, některé překladače Forthu taky, přičemž zrovna v tomto případě považuji psaní „klíčových slov” velkými za velmi dobrý návyk, výrazně to zvyšuje čitelnost a přehlednost, přičemž „pretty print” je tu dosti problematický smysluplně implementovat.
Od doby barevných monitorů (ba dokonce i předtím) se o tyhle věci stará syntax highlighting.
Jan: Syntax highlighting se v jazyku s volnou syntaxí dost problematicky implementuje.
Bystroushaak: O tyhle věci se stará syntax highlighting.
Zajímavé je, že ani na druhý pokus ti to nedocvaklo. Tak třeba to vyjde napotřetí. Někdo holt bystrostí nepřekypuje i navzdory přezdívce, kterou si zvolil.
Vážně? Vážně se tu teď budem přetahovat o slovíčka? No tak dobře:
Kde jsem napsal, že jsi napsal, že je to nemožné?
Cituji sám sebe: „jako kdyby to bylo dogma“. Výraz „jako kdyby“ je podmiňující. Běžně se podobné větné konstrukce chápou ve vztahu k chování, nikoliv ke konkrétnímu tvrzení. A stojím si za tím, že se přesně tak chováš, když mi to opakovaně a značně arogantně cpeš.
Možná by ses měl krotit s pasivní agresí, mohli jsme si oba ušetřit tuhle kokotskou diskuzi, která začala když jsem naznačil svůj osobní a čistě subjektivní názor, že já to za dobrý návyk nepovažuji, protože máme možnost syntax highlightingu.
Ty jsi fakt úplně mimo. Říká se „chytrému napověz, hloupého kopni,” ale u tebe očividně ani dva kopance nestačej.
Jako kdybych poznamenal, že u kluzáku považuji využívání termiky za užitečné, protože se dá u něj rychlost a stoupání pomocí tahu motorů ovlivňovat dost těžko (když žádné nemá), ale ty bys tu dokolečka mlel, že to za dobrý nápad nepovažuješ, protože máme možnost využití tahu motorů.
Jak kolovrátek pořád dokola, bez jediného argumentu.
Teď přijdou na řadu dementní analogie, které problém vůbec nevystihují (jasně, všichni musí lítat na kluzácích, nikdo nemůže letět dopravním letadlem), ale stejně se o ně budeme hádat. Pak další invektivy, potom by jsme si mohli zadokazovat a zaprokazovat a pak, konečně, jako třešnička na dortu argument Hitlerem.
Díky, ale ne. Myslím že si tuhle agresivní demenci ušetřím. Zbohem, doufám, že už se v diskuzi nepotkáme.
https://en.wikipedia.org/wiki/Godwin's_law
Ale popravde: proc tady neni ukazka kodu, kde syntax (syntax!!!) highlighting nejde pouzit?
zvyraznuju _syntax_, protoze kdysi se to pouzivalo pro lexical highlighting, dneska jsme mnohem mnohem dal
Scroll Lock - som používal ešte v Norton Commanderi a tiež v PC-Tools (pod DOSom). Inak jeho určitú obdobu supluje v Emacse Scroll-lock-mode - a ja osobne to mám rád, keď kurzor stojí na pevnom mieste obrazovky a text si ubieha...
(teraz som to oskúšal v LibreOffice, tam Scroll Lock nefunguje (aspoň mne))...
Náhodou, na tom je vidět, že pokrok existuje!
My jsme se (na konci minulého tisíciletí) učili už jen Autocad. Sice nějakou jeho už tehdy prehistorickou verzi, ale i tak to byl, zdá se, pokrok. Škoda, že nám tehdy radši neřekli něco o Lispu, to by se později hodilo podstatně více.