Možná by stálo u grafických českých editorů zmínit i firmu Moravské přístroje ze Zlína, která cca v roce 1992 dodávala celý vlastní systém InView pro PC, kde byl i textový editor InText, tabulkový kalulátor InCalc, nějaký grafický nástroj InDraw a další aplikace, včetně karet. Celé to mělo vzhled Motifu a snažilo se to konkurovat Windows 3. Screenshot: http://www.mii.cz/image?id=1413
Později z toho byl inControl SCADA systém, který v podstatě pokračuje dodnes jako ControlWeb....
InText toho uměl víc, než jen jednoduchý textový editor, ale za DTP bych to nebral.
Zkrátka to prostředí umělo vkládat objekty, obrázky a další věci dělat tak, jak jsme dneska s Office balíky zvyklí.
Dle autorů z Moravských přístrojů pro InView byla i databáze InBase (tu si nepamatuji) a Zoner napsal i verzi Zebry pro to prostředí.
InView bylo prima, nežralo to paměť, bylo to stabilní a hlavně to bylo schopné běžet jako aplikace ve Windows rychleji než ty Windows. Zebra pro InView šlapala skvěle, zřejmě to byl jediný větší program, který nebyl přímo od Alcoru.
Jenže InView mělo jeden zásadní problém – vše se tam muselo psát jedině v Top Speed Module 2. Zřejmě to vymyslel někdo pod vlivem soudruha Jana Maxmiliána Honzíka z brněnského VUT.
... byl jsem tím tehdy na Invexu naprosto unešen. Celé to bylo postaveno na kompilátorech a knihovnách ToSpeed (C a Pacal) - to mi tehdy řekl člověk na stánku Alcoru - bohužel to bylo nekompatibilní s mým tehdejším světem Borlandu ... Ale vypadalo to parádně.
Ale existoval ještě jeden český textový editor v plně grafickém prostředí. Jeho nejvýraznější poznávací znamení, pro mne, bylo použití fontu Chicago (Apple systémový font) v uživatelském prostředí. Bohužel si nepamatuju název toho texťáku ale vypadal také fantasticky.
Zda od TopSpeed používali i Pascal nevim, ale v Alcoru se hodně programovalo v Module. Údajně byl v Module napsaný celý Control Panel. Firma, ve které jsem tehdy dělal, nabízela řešení průmyslové automatizace, založené na Control Panelu. S Alcorem jsme měli rozsáhlé styky a dodnes mám instalační diskety s TopSpeed Modulou, které jsem od nich dostal.
Nevím, jestli je to úplně to samé, ale v programu "Česká kancelář" jsou tyto programy obsaženy (InWord, InCalc, Zebra, InBase a InDraw).
Vyzkoušejte http://www.osdos.net/ a v sekci "download" to najdete. Je to přes 400 MB a běží to i pod DOSboxem.
Nasiel som tu mat2htm, to by mi hadam mohlo pomoct:
http://www.vitsoft.info/#DATA
Opět doporučím http://www.osdos.net/. MAT je tam ke stažení.
O specifikaci formátu nevim, ale konvertory tu jsou:
http://mujweb.cz/brozm/t602vw -> DOS + Linux, freeware
http://srnet.cz/~stepan/sw/t602html.shtml -> DOS, zdroják v TurboPascalu
ehm.... hrichy mladi....
Jestli vam nevadi skriptovaci jazyk Tcl/Tk, muzete zkusit:
http://mujweb.cz/pcernoch/#VIEW602
Zobrazi jednoduche soubory *.602 - vyzkouseno ted i na Win7 s pouzitim free verze Tcl od ActiveState:
http://www.activestate.com/activetcl
V naprosté většině případů je to nastavení formátování stránky, tj. celkem zbytečné věci pro případnou konverzi. + tam je vidět pravítko s taby, ale ty se stejně expandují (tedy pokud si dobře pamatuju).
Co by mohlo být užitečné, je vkládání obrázků (to Text602 dokázal, ale zobrazil je samozřejmě jen na Preview).
Jen tak z hlavy:
@LM - left margin
@RM - right margin
@TB - taby (jen pozice, ne zarovnani, to T602 neumela)
@PL - page length
@LH - line height (tady to umelo jen 1, 1,5 a 2, tusim se to nasobilo 6?)
@OP - omit page - to nevim presne
@PN - page number
@PO - page offset?? (nevim presne, ale asi stejny jako ve WordStaru)