Jsem radikální fanoušek podmanu, doporučuji používat podman (pokud opravdu není sakra důvod používat docker). Třeba v tomto případě by výrazně pomohl:
podman generate systemd
- vygeneruje systemd unitu (parametry umožňují restartovat jeden kontejner, nebo pokaždé vytvořit nový, s různými jmény ... )
A když už to člověk má jako systemd unit (a nastaví správný label na kontejneru), může používat podman auto-update
pro pohodlnou aktualizaci.
Více v dokumentaci.
Chápu správně že příkaz podman generate systemd
vytvoří a zaregistruje skript pro automatický start kontejneru?
Pokud ano, proč rovnou nepoužít docker native cestu --restart unless-stopped
.
Ja mám v homelab jeden VM s alpine linuxem a dockerem... Vše pohodlně ovládám přes Portainer. Nevidím důvod proč bych měl pro každý kontejner generovat init skripty - do toho linuxu se příhlásím jenom když je nějaký problém na úrovni OS...
Sakra, člověče, nechcete napsat článek co podman umí? Já na to migroval nedávno z dockeru a ani jedno jsem se pořádně nenaučil. A tak mám docker-compose.yml a na update skript, co to přes systemd shodí, zavolá podman-compose pull, podman image prune --force a nahodí to znova.
Nějak tuším, že podman-compose lze přemigrovat na pod, ale zatím jsem se do toho dobrodružství nepouštěl.
Další nešikovná věc je, že ~/.config/systemd/user/podman-compose.service startuje při zalogování uživatele a nenapadlo mě nic lepšího, než znásilnit v init skriptech cosi, aby se na tty1 zalogoval uživatel automagicky bez hesla.