Díky za článek !
Je vidět, že psaní GUI v Tcl/Tk technologiích je krásně jednoduché.
Na druhou stranu, nejsem si jistý, jestli podobné knihovny nejsou v současnosti používané za "OUT". Mám pocit, že aplikace z tohoto ekosystému většinou moc nezapadají ani do vzhledu, ani do návyků větších grafických prostředí.
Co si myslíte - má to cenu - učit se to ?
Vzhledem k tomu, ze sem programoval jak s pyGTK, tak s pyQT, tak si myslim, ze to rozhodne ma smysl. Tkinter narozdil od pyQT a pyGTK nevyzaduje bud zadne nebo jen hodne male zavislosti, coz hodne usnadnuje nasazeni. Zalezi teda asi na zamereni projektu. Pokud je to vetsi projekt primarne pro KDE ci Windows asi ma smysl spis pyQT. Pokud je to projekt pro GNOME, tak sazmorejme spis pyGTK. Ale pokud je to neco jednodussiho a pokud mozno nezavislyho na cilovym prostredi pride mi Tkinter jako dobra volba.
Tk docela dlouhou dobu trpělo tím, že opravdu mělo odlišný look and feel (navíc práce s fonty byla dost špatná), ale nové Tk je už na tom velmi dobře.
Osobně si tedy myslím, že pro Tk je pořád ještě nejlepší psát GUI přímo v Tcl, ale uznávám, že je to otázka zvyku a Tcl nemusí sedět každému. Nicméně vazba Tk na Tcl je velmi přímočará, v Tkinter je to maličko horší, zase ale je k dispozici syntakticky přijemnější jazyk (Python).