Pokud chcete grepovat rekurzivne a nechcete hledat napriklad text v obrazcich, pouzijete s uspechem naprikal `find /kde/jsou/zdrojaky -name '*.[ch]' | xargs grep slovo`.
A pokud nemate zrovinka po ruce which, tak `type -ap` zabudovany do bashe poslouzi stejne jako `which -a`.
Aby sme to uviedli na spravnu mieru, na ARP musia odpovedat pocitace, ktore implementuju protokol IP, teda maju IP adresu, pomocou ktorej komunikuju. Vynimku tvori pripad, kedy spravca siete nastavi vsetkym zariadeniam, ktore chcu kontaktovat dany pocitac, pevny ARP zaznam.
Vo vsetkych pripadoch, ARP je pouzitelne len na danej podsieti. Cez routery sa neprenasa (kedze je to broadcast) a ani nema za routerom vyznam, takze to az tak nevadi.
příkaz grep by si zasloužil trochu rozvést, zmínit se regulárních výrazech, a jeho použití v součinnosti s jinými příkazy. Ne nadarmo se v různých takovýchto popisech objevuje ve společnosti grepu, také find, awk, cat, sed, apd... Grep je sice dobrý na vyhledávaní v obsahu, ale podle mě je jeho největší síla v kontextových operacích (např. úprava a náhrada textu, různé scripty ...atd. ). Mimo to existuji tři mírně odlišné verze grepu.
Grep jsem uvedl jen jako vedlejsi vec, ktera byla zminovana jiz v predchozich dilech. Do nadpisu jej dala redakce. Grepu bude patrne venovan jeden samostatny dil
U toho příkladu který "najde všechny soubory ve kterých se vyskytuje slovo poklad"
grep -ri poklad *.txt
je dost nešťastně zvolen připínač pro rekurzivní prohledávání, protože v tomto konkrétním případě (*.txt) v 99,9% případů k žádnému rekurzivnímu prohledávání nedojde. Vyjma těch pár exotů, co si adresáře pojmenovávají s příponou .txt :)