Zajímavé. :-) Člověk si hezky zavzpomíná na mládí. A v druhém příkladu mi třetí dvojice blobů zleva v horní řadě strašně připomněla Rocheovy laloky v astrofyzice. :-)
Ano, Rocheovy laloky jsou totiz presne to same, dokonce rovnice jsou (az na jina pismenka a nejake konstanty okolo) stejne, protoze v obou pripadech se jedna o ekvipotencialni plochy. I kdyz v pripade hvezd neni hranice tak ostra (kvuli statistickemu rozdeleni rychlsti u plynu) a navic se tam do toho pletou dalsi vlivy jako rotace, magneticka pole a podobne.
Nu však já vím, že jsou to ekvipotenciály. :-) Pořád ještě mám tu až příliš snadnou jedničku z vysokoškolské fyziky. ;-) Spíš mě esteticky potěšil ten výsledný vzhled, poněvadž astronomické ilustrace já moc rád. :-)))
"Blinn používal pro popis elektronové hustoty exponenciální funkci se záporným exponentem, což je klesající a nezáporná funkce v celém svém definičním oboru <0, ∞ )."
Pokud se nemylim, tak fce exponencialni (at uz s kladnym nebo se zapornym exponentem) je definovana pro vsechna x z oboru realnych cisel.
Dale v odstavci 4 uvadite
"lim ... = 0. Z této rovnice..."
Imho nejedna se o rovnici. Radeji bych psal misto rovnice vztah a to i na jinych mistech nez v tomto odstavci.
Jinak opet z meho pohledu dobry clanek, kde jsem se zas necemu priucil.
Mate pravdu, porad jsem myslel na obor hodnot (resp. na monotonnost te funkce), takze jsem to nakonec spletl. Ma tam byt +- nekonecno, kladna cisla je obor hodnot.