Mountovat loop zařízení pod uživatelem mi nefunguje. Píše to, že to může jenom root (mám to zapsané ve fstab). Možná by to vyřešilo sudo.
Restartovat kvůli odmontování loop zařízení je zbytečné (Woknoidní myšlení). Mělo by stačit odmountovat všechny věci, které používají loop. Většinou se nic takového nemountuje automaticky při startu a člověk ví, co mountoval.
Jinak moc pěkné. Mám velký disk a žádný drát v síťovce.
Snazit se byt up-to-date pouzitim 15 ISO obrazu je nemravnost. Vubec sem nepochopil smysl. Jinak receno: pokud mam internet, urcite i v debianu existuje moznost jak stahnout jen potrebne aktualizace (jen nove baliky) a updejtovat system snadno a rychle. Pokud tuhle moznost debian nema, pak to je hamba.
A pokud nemam internet, tak nemam ani tech 15 CD...
Debian GNU/Linux samozrejme potporu upgradu ma a to prikazem apt-get upgrade nebo apt-get dist-upgrade. To , ze Vam nedosel smysl neznamena, ze to smysl nema. Sam jsem byl pres leto bez internetu. Pvni tyden jsem si zasel za kamaradem a stahl si na disk 12 CD Sarge. Pak staci si chodit kazdy tyden pro updaty (staci jedno rw). Iso soubory jsem mel u sebe na disku pripojene stejne jak je popsano v clanku. Rozdil byl v tom, ze ja jsem si ty zdroje dal primo do /etc/apt/source.list. Melo to tu vyhodu, ze jsem pak mohl transparentne pouzivat prikazy apt-get update a apt-get install.
prinesl si je na disku, dyt to tam pise :)
Mne to prijde logicky, ze clovek bez netu si nosi hromadu dat treba na notebooku nebo na disku z mista rychlejsi site (kabelovy prenos). Akorat jsem docela zvedava, jak to budu delat s upgradem Fedory u me doma :) (minule sla hora k Mohamedovi, tedy disk se soupl do pocitace v praci a tam nainstaloval, ale ted uz se mi do toho nechce).
#!/bin/bash
# nakopirovani ISO obrazu do adresare:
# $1 = iso soubor
# $2 = cilovy adresar
#
function copyISO2DIR()
{
TMP=/tmp/x$$
mkdir -p $TMP
mount -o loop $1 $TMP
cp -R $TMP/* $2
umount $TMP
rmdir $TMP
}
pak uz jen staci
mkdir /vysledek
for x in /cesta/*.iso; do
copyISO2DIR $x /vysledek
done
nedelam sice primo kopii balicku z ISO, ale snad to pomuze: nasledujici postup mi funguje kdyz potrebuju prenaset updaty z PC v praci na svuj pocitac domu (tzn. v praci si zupdatnu co potrebuju a to co se mi stahne a mam v apt cache pak prenasim).
potrebujete mit tohle nainstalovane:
apt-get install dpkg-dev apt-utils apt-move
pak musite poeditovat /etc/apt-move.conf (tusim je tam jenom cesta kde chcete mit svoji repository)
kdyz chcete zaktualizovat svoji repository:
apt-move update
no a doma staci pridat do sources.list:
deb file:/mnt/trans/repository testing main
zaktualizujete:
apt-get update
a to je vse. Mozna je nekde chybka, uz jsem to delsi dobu nedelal, but anyway don't forget: man is your friend ;-)
Pavel
Ja jsem po zkopirovani vsech balicku na disk do jednoho adresare postupoval podle kapitoly 2.2 APT HOWTO:
http://www.debian.org/doc/manuals/apt-howto/ch-basico.en.html#s-dpkg-scanpackages
Z toho HOWTO mi neni jasne, zda balicky v repository mohou byt rozdeleny do adresaru (podle pocatecniho pismene jmena balicku). Snad ano, a bylo by to lepsi (ja jsem tenkrat spechal a mel jse pouze prvni 3 CD, tak jsem se tim nezabyval).
v debianu jsou lepsi zpusoby aktualizace bez site nez je kopirovani 15 cdcek na disk :) projdete si ty image a uvidite sami kolik softu z kterych cd potrebujete.
doporucuju se podivat na:
apt-cache search apt|grep ^apt
napr.:
apt-zip - Update a non-networked computer using apt and removable media
jinak k sidu, pouzivam ho na desktopu asi rok (predtim sem mel vsude woodyho), aktualizace delam podle nalady jednou denne az tydne a nepamatuju si zadny problem :) pokud v sidu byly nejaky vetsi chyby, tak se asi maintaineri balicku poucili :)
Z webu www.ubuntulinux.org:
Ubuntu is released regularly and predictably; a new release is made every six months. You can us the current stable release or the current development release. Each release is supported for at least 18 months.
Tak jako kde jsme? To si zrovna můžu vzít Fedoru. Váš příspěvek je bezpředmětný.
> Zatoužíte-li po maximálně aktuálním systému, je pro vás určena Sid (unstable) větev Debianu.
Ja by som skvor povedal ze pre cloveka ktory tuzi po MAXIMALNE aktualnom systeme je ako stvorena distribucia GENTOO. Da sa instalovat z CD/DVD (a s pouzitim postupu uvedeneho v clanku aj z ich .ISO obrazov), a po samotnej instalacii uz staci davat pravidelne "emerge sync; emerge -auvD world". Stiahnu sa len tie veci ktore su potrebne, takze sa to da prezit aj na pomalsich lajnach. Pripadne nie je problem velke veci (OpenOffice, KDE, Gnome, X, ...) stiahnut niekde inde a nakopirovat do /usr/portage/distfiles/
Toto distro pouzivam uz asi 2 roky, aj na workstation/gamestation, aj na serveroch bez vyraznych problemov. Nepametam den kedy by nebolo aspon 5-10 balikov aktualizovanych ;-)
Skratka Gentoo zije ;-)
a to mi chcete rict ze pokazde cekate neuveritelnou dobu nez se vam vsechny baliky zkompiluji?
vam to nevadi???
gentoo mam vedle debianu jako druhy system a myslim ze jeho partition stejne zformatnu protoze kdyz neco delam a potrebuju jeden balik kteremu chybi treba 5 zavislosti a pak musim cekat min. 15m nez se vsechny zkompiluji.... to je proste psychicky neunosne!
a provadet update worldu,... ja nevim ale clovek musi snad mit hrosi trpelivost.
(nerikam ze to neni sqely system, ale... )