O Sears vykládáte pohádky. Jak to bylo ve skutečnosti se můžete přesvědčit na jejich stránkách ve finančních výkazech z let 2002-2017: https://searsholdings.com/invest/annual-reports Kde tam vidíte, že by ta firma měla nějaký kapitál, o který by se mohla opřít, je mi záhadou.
V posledních dvou řádcích svého příspěvku jen dokazujete, že vůbec netušíte, která bije. Prodej akcií byl naprosto v pořádku, kdyby nebyl, tak komise pro cenné papíry Krzanicha sejmula, stejně jako sejmula Muska. Navíc i dneska po propadu stojí akcie víc, než za kolik je prodal, stejně jako stály víc prakticky celou dobu od prodeje.
Grafiku má Intel v pohodě pro to, na co slouží, a podíl větší jak 60 % na trhu, o tom svědčí. Míň jader než konkurence nemá. Už v roce 2016 prodával 72jádrové Xeony na bázi Atomů, pokud tedy máte pocit, že víc jader je cool.
Chyby z rodin Meltdown a Spectre má kdekdo, byť u Intelu se projevily nejvíc. Není to ale nic, co by bylo neřešitelné a nic, co by je nějak extrémně bolelo. Bolí to sice zákazníky, kterým softwarové záplaty sebraly trochu výkonu, ale není to nic, co by se nějak výrazně mělo projevit v budoucích prodejích, a pokud ano, tak se to spíše projeví pozitivně, když si zákazníci koupí "opravené" čipy.
Nezabezpečený IME, stejně jako pirátění Minixu jsou spíš chyby z blbosti, než něco, co se projeví v budoucnu negativně na příjmech. Chyby byly a chyby budou v každém produktu. Podívejte se na operační systémy či jiné programy, které opravují desítky chyb každý měsíc. Pokud chcete srovnávat s chybami hardwarového návrhu, podívejte se třeba na NASy od Western Digitalu. Roky se ví, že jsou děravé jak cedník a máte pocit, že by na tom WD nějak tratil? Prostě je prodal, prodává další a nějaké chyby vůbec neřeší. To u Intelu se alepoň dočkáváme nějakých záplat.
Lékař dobrý, děkuji za optání, cukr v pohodě, cholesterol taky, jaterní testy výborné...