Skvela blbost. Takze mate nejaky radoby-TCP/IP, komunikujete zamerne skrz pakety, ktere k tomu nejsou urceny, a usetril jste rozdil v cene MCU, kterej bude patrne na zlomku ceny RJ45 konektoru. Pokud to TCP/IP provozujete na necem jinem, nez Ethernetu, pak se podelte o zkusenost, to by mozna byla jedina zajimava slozka projektu ;-)
Microchip TCP-IP stack je volně stažitelná a hlavně řádně zdokumentovaná knihovna. Viz http://ww1.microchip.com/downloads/en/AppNotes/00833b.pdf
Její hlavní účel je PIC řady 18 připojit na ethernet (např. pomocí ENC28J60). Je na Vás jak "vysoko" s komunikační vrstvou půjdete. Já zůstal u ICMP, protože každý krok výše (např. UDP) znamená více zabrané paměti dat a programu v MCU. Čili nemám žádný TCP/IP jak píšete, ale pouze IP, které je nezbytné pro ICMP :).
Jinak TCP/IP provozujeme ještě v zaměstnání na infinibanu, ale to je jiná story, která sem nepatří :)
nerozumím,
tyto dva zdroje vám umožní s ICMP jednoduše téměř libovolně posílat krátké zprávy. Hmm no asi nejsem blbec :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_Control_Message_Protocol
http://cboard.cprogramming.com/networking-device-communication/41635-ping-program.html
Chtel jsem predevsim rict, ze v dobe ARMu za 25Kc/ks v maloobchode (no ok, pro konkretni typ jsem si zkusenosti s IP nezjistoval) je ponekud podivne machrit, ze na mensim PICu neco sotva funguje,... ze vam to dela radost, to z nejakych obskurnich duvodu i chapu -- jak rika guru, nektere HW/SW pociny jsou jako stavba lodicky v lahvi (tolik casu a pritom takova blbost).
Infiniband je urcite zajimavej, ale veru zrejme mimo tema.
Ze je API pro ICMP mene samozrejmy napric prostredim klientu, to je zrejme (treba nevim, jak bych z MATLABu vyslal ICMP paket, prvni blbej priklad, kterej me napad).
pokud vyšlu ICMP nebo UDP, resp SNMP packet je čistě softwarová věc. Chápu, že někteří admini (a opravdu nejste sám) s tím mají problém. Jenomže tady jde o čas SW vývojáře. Nemám nejmenší problém přejít na SNMP, který je nad UDP, pokud mi to někdo naimplementuje. Sám řeším mnoho dalších problémů a nahrazovat plně funkční věc jinou funkční věcí jenom proto že se to někomu nelíbí....
Pro to se v praxi pouziva jedno rceni ktere se myslim sem hodi: "To zas vymyslel nejakej inzenyr..." Tak dlouho premyslel jak to udelat jednoduse az vymyslel paskvil jez neprosel diskusi s nekym s praxe.
Ad absurdum by se daly posilat jen etherneti framy a u prechodu na ciste ip by sedela nejaka gateway. Koneckoncu SNMP over Ethernet ma specku jeste z doby kamenne.
Eliminuje se tak nutnost IP stacku a vsech problemu s tim souvisejicich. Vsak ethernet neni dnes uplne vyjimecny ani ve svete WAN a koneckoncu se daji ethernet framy protunelit
No nevím, asi žiju v jiným světě. Operovat s teplotama v rozlišení min. 10b (aby to za něco stálo) vyžaduje min. 16b sběrnici, pro násobení 32b. Nebo to honit s pomocí SW, což zse sebere FLASH a zpomaluje. U nějaké potvory s pár kB do 20MHz to můžou být pěkný procenta výkonu...
Od doby, co mám nakoupenou zásobu 50MHz ARM7TDMI s 64kB RAM, 256kB FLASH, USB HOST, MAC, 2xSPI, 1x I2C, 64GPIO, 3x UART, DMA, RTC a osmi 32b čítačama na pár let za 70Kč kus, touhle vaší nemocí netrpím... :) Jenom dodat PHY pro LAN a je to.