Toho se také bojím. Já ty skripty pouštím na 64bit CPU a 16GB RAM. A doufám, že autor to bude mít podobně, než aby se sral s webserverem a síťovým stackem na 8bit MCU a pak čekal na zobrazení grafu minuty. Když už na ten frotend potřebuje výkon tak na to řízení nepotřebuje mikrokontrolér (jako zálohu používám obyčejný prostorový termostat). Mimchodem ten můj server nereguluje jen topení, taky na něm běží pár virtuálů, NAS, DVB-T, XBMC, disklees desktopy, prostě to co normální moderní domácnost potřebuje.
Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Nicméně věřím, že potěším jak Mufa, tak částečně i PATa. Mám to doma totiž takové řekl bych hybridní. Těch věcí, co mi tu běží a měří je mnohem víc než o čem je tento seriál, takže mám ten celek jaksi zastřešen vícebitově, ale jednotlivé řídicí moduly jsou samostatné "Arduino" jednotky nezávislé na rebootech zastřešujícího serveru po upgrade kernelu... zhruba řečeno.
Popíšu v části seriálu věnující se software a domácí síti.
Já měl na mysli to, že jsem se lekl, že půjde o další bastl s Raspberry Pi....
Ale budiž. Za regulaci běžící na nespolehlivém serveru s OS, kde milisekunda chvílema skoro není žádná míra, bych vás vyrazil, že byste se zastavil někde v Praze na hlavním nádraží.
Naštěstí to zálohujete tím termostatem a čas tady v tom případě potřebujete jenom v sekundách... :-) Tak OK... doma je to jedno.
Divil byste se, v kolika velkych budovach bezi regulace teploty na Windows XP Embedded a rozhodne tam neni nic jako realtime. Dokud neregulujete paru, tak to v sekundach staci. A i ten ventil s parou se da, protoze nekde za nim je havarijni termostat, ktery ten ventil zavre a vy ho muzete zase pomalicku zkouset otevrit, protoze paru musite poustet pomalu.
Dokonce uz jsem videl windowsy regulovat teplotu formy v automobilovem prumyslu. Tam take stacilo merit a regulovat sekundach.
A jestli poridim RPi za tisicovku nebo Arduino za petistovku a na RPi mam databazi, web, ntp a kdovico jeste, tak bych ja osobne zvolil RPi. Ale nechci se kvuli tomu hadat. Vzhledem k tomu, ze autor ma server jinde, tak chapu, ze pouzil Arduino.
Dle mého názoru s Arduinem moc parády neuděláte, ale má jednu velkou výhodu - je to tak jednoduché, že se tam nemá co posrat, kdežto na Raspi běží nepoměrně komplikovanější systém s potenciálně mnoha chybami. Takže možná kombinace jedno či více „realtimeových“ Arduin (ne nutně za 500) a jedno zpracující Raspi není úplně od věci. Mimoto spotřeba (zvlášť při potřebě více desek) je taky menší.