Vy mi teda dáváte zabrat s tou nostalgií, na Rootu to je poslední dobou samé BT-100, Atari a teď tohle :) Lisp sice nikdy nebyl můj šálek kávy, ale znám osobně Rona Kaplana. Nevěděl jsem, že dělal na Interlispu, ale je zmíněn v Interlisp Reference Manual a dokonce za práci na Interlispu, jak teď koukám, dostal ACM System Software Award. Tak s čím přijdete příště, abych se na další nápor nostalgie pořádně připravil? :)
Ah to je tajné, já to totiž sám nevím. Za tento článek může Pavel Křivánek, který mě upozornil na ten projekt interpretru přepsaného do C. Protože jinak bych to ukazoval na ataráckém Interlistu/65 :-) [který jsem kdysi měl na kazetě, ale vůbec jsem ani v nejmenším netušil, co to vlastně je].
Jinak kde jste Rona potkal? Já znám dva lidi, co kdysi dělali v Symbolicsu btw (jedna teď pracuje na GC pro JVM v RedHatu, předtím na jazyku Fortress v Sunu). V IT asi fakt všechno souvisí se vším :-)
Rozjet ColorForth je dnes snazší než kdy jindy :-)
https://www.inventio.co.uk/colorforth/
Funguje to dobře i na reálném HW (zkoušeno na starém Duronu s disketovkou) a hrát si s tím je opravdu zábava. Dokonce i na to rozložení se dá po chvíli zvyknout, zvláště když si člověk uvědomí, jak málo skutečně hýbe prsty :-)
Když si s tím budeš hrát, doporučuji udělat undo (uu) před každou obrazovkou, kterou budeš editovat. Bez toho je velká šance, že člověk o ty úpravy přijde.
Větší problém jsem měl s OpenGenerou, kterou se mi, bohužel, plnohodnotně rozjet ještě nepodařilo.