Začni studiem literatury:
Vyhláška 73/2010 sb, Vyhláška 50/1978 sb., občanský zákoník, trestní zákoník. To abys měl motivaci to udělat pořádně. Elektrika je sviňa a tohle může zabíjet, zapálit a dělat pěkný problémy. Bez elektro vzdělání v tom fakt nemáš co dělat!!!
V druhé etapě základy elektrotechniky. Bez těch se nikam neposuneš. Minimálně aktivní a pasivní součástky, admitance, impedance a výkon střídavýho proudu.
A až bude jasno ohledně principu, vlez na stránky distributora. Jsou tam připojovací podmínky a v nich uvidíš, co by do toho ovládacího kabelu mělo jít a odkud.
A potom už jde "jenom" o to, udělat to bezpečně a spolehlivě. Zabudování do rozvaděče v případě průšvihu musíš obhájit podle ČSN EN 61439, provedení části na malý napětí musí vyhovět ČSN EN 33 2000-4-41, potom to vedení od rozvaděče musí splňovat ČSN EN 33 200-5 ed2. No a ochrana proti přepětí podle ČSN EN 62305 ed3.
A nejde jenom o schéma zapojení, někdy je potřeba i vědět, jak a kama tahat dráty. Viz třeba http://www.kniska.eu/animace/spatne%20zap.%20rozvadec-NEW.flv/view - na belsku je to vidět nejlíp, ale týká se to i rušení, přeskoku,...
Samo o sobě je to relativně jednoduchý, ale hlavně ohledně bezpečnosti a spolehlivosti se toho může hodně pokakat...