mam pidi pocitac s procikem od VIA (uz tak 6-7 let) ale tak nak bych radsi nakou malou krabicku o kterou bych se nemusel uz starat a tolik by neprekazela
http://wiki.openwrt.org/OpenWrtDocs/Hardware
Dost záleží i na tom jakou velikost si představujete.o tomhle samozdrejme vim, ale vetsinou jde o starsi modelyNeříkám, že OpenWRT je jediný. Některé platformy/SoC už mají dokonce ovladače v hlavní větvi jádra.
802.11n a zaroven 1G ethernet to povetsinou neumi proste skuste si zadat na alzasoftu, czechcomputeru a nebo mironetu ipv6, kolik vam to najde krabicek;A což takhle to zkusit hledat to na portálech, které jsou pro to přímo určeny, jako např. I4wifi,Aspa,… Já vim hned o několika krabičkách, které by všechny výše zmíněné požadavky splňovali a to i včetně nativní podpory IPv6(i když neříkám, že nějak úchvatně).
neexistence standardizovaného nástroje/protokolu, který by jednoduše a hlavně transparentně zajistil přístup z IPv6 k datům, které jsou dnes dostupné pouze přes IPv4
Ale existuje: IPv6 adresy ::ffff:IPv4_adresa
nepřipravenost některých protokolů nebo neexistence funkčních a odzkoušených implementací (FTP, apod.)
Kterých protokolů? Naprostá většina protokolů neřeší adresování - proč taky? FTP je kvůli zasahování aplikační vrstvy do síťové jeden z nejhorších protokolů, který kdy byl vymyšlen (schválně zkus zprovoznit kombinaci stavového firewallu a šifrovaného FTP) a je jen dobře, jestli bude při přechodu na IPv6 vytlačen SFTP.
množství starého (ale i nového) síťového HW, který si s IPv6 neporadí a jehož výrobce nevyvíjí žádnou snahu k nápravě (jedná se hlavně o levná síťová zařízení asijských výrobců)
Třeba switche IP adresy neřeší, je zajímají jen MAC adresy. Jinak není nejmenší problém zprovoznit a provozovat bezstavový 1:1 public IPv6 - private IPv4 NAT (např. spodní část IPv6 by obsahovala IPv4 adresu ve vnitřní síti), na rozdíl od současných stavových 1:N public IPv4 - private IPv4 NATů. Vlastně každý ISP by mohl takto provozovat navenek čistě IPv6 síť a uvnitř kombinaci veřejné IPv6 a soukromé IPv4.
Největší problém je neochota většiny ISP investovat do přechodu na nový protokol (šlo by v naprosté většině případů jen o SW změny), protože za to víc peněz nevydělají a současný stav zatím jakž-takž funguje.
mod_gnutls can also use 'Server Name Indication', as specified in RFC 3546. This allows hosting many SSL Websites, with a Single IP Address. Currently all the recent browsers support this standard.
V případě IPv6 si někdo do jisté míry akademicky hrál a vůbec ho nezajímaloTak to vůbec není pravda. IPv6 navrhovaly pracovní skupiny IETF a možnost vyjadřovat se k nim měla i široká veřejnost. Takže žádná akademická hrátka. Ono se jaksi předpokládá, že síťové prvky budou nastavovat Administrátoři a ne kdejaký laminátor co umí klikat ve webovém rozhraní nějaké SOHO krabičky.
jak zbytečně bolestné to bude v praxi.Nechápu o jaké bolesti to tady mluvíte. O bolesti se naučit něco nového? Síťová vrstva a záležitosti na ní nejsou záležitost ani administrační ani ekonomické ani já nevímcoještě ale záležitosti systémové! A nebo by jste snad chtěl IPv6 v podobě rozšíření pro IPv4 v každém paketu? To sice možné je, ale takový overhead je možné tolerovat v oblasti splácaných programů a ne v oblasti sítí.
Takové věci jako IPv6 vymýšlejí obvykle lidé, kteří se s tím pak v praxi moc často nepotýkají.LOL, asi jste jim chyběl Vy. Díval jste se vůbec kdo to navrhoval? IHMO ti lidé co to navrhovali měli do toho právo kecat víc než kdo jiný.
Mimochodem už jen třeba zápis IPv6 adres a jejich víceméně nezapamatovatelnost je zvěrstvo.A z toho důvodu vzniklo něco jako DNS.
To sice jo, ale kdyz mate sit se staicky definovanymi adresami a ne DHCP, budete ucuravat blahem, az to budete vsude konfigurovat.A právě z toho důvodu DHCP používám. A na vyplnění se dají v tomto případě použít velice lehce skripty. Z toho důvodu také IHMO DHCP vzniklo. Pak už se vše dá řídit pomocí DNS.
Nejake blbe 192.168.1.125 si zapamatuje kazdy, ale ipv6 adresu budete delat Copy&Paste nebo opisovat z papirku a ukazovat si prstem. A na Windows se rovnou poserete, protoze Copy&Paste nejde pouzit, leda tak po ciselnych skupinach, protoze celou adresu najednou pastnout nemuzeteZnovu upozorňuji, že IP adresa není Administrační záležitost. Je to něco jako UUID. Prostě další systémová proměnná. Na Administraci jsou tu jiné pomůcky(třeba provázání s SQL databází). A že to neumíte Vy je čistě Váš problém.
To sice jo, ale kdyz mate sit se staicky definovanymi adresami a ne DHCP
A proč by tohle někdo dělal? Ona ta autokonfigurace není ve standardu IPv6 jen tak :) Jinak pokud chcete pevně dávat adresy, tak DHCP je ideální volba, abyste nemusel chodit a klikat na všech počítačích zvlášť (a navíc se to daleko jednodušeji spravuje, protože je vše na jednom místě). Tohle totiž nebude chyba IPv6, ale jeho použití :)
V IP-hlavickach je jeste pole Options, ktere se podle me dalo relativne bezproblemove vyuzit k rozsireni nekterych rozsahu IPv4 adres o 16 bitu.A to opravdu chcete? Proboha proč? V IPv6 nejde jen o adresy. A to je ten hlavní důvod proč chci já osobně aby se rozšířil na úkor IPv4.
BTW, vsimli jste si, jak velky dopad mela nedavna chyba jednoho maleho moravskeho ISP pri nastavovani BGP na Cinu? Cinu, ktera se hrda hlasi k podpore IPv6...
Hrdě se hlásí, ale skutek utek.
Budou se znažit dostat do legislativy přenesení odpovědnosti na nás (abysme monitorivali my kdo co tahá a výsledek jim strčili pod nos (jak je u vylobovaných a politicky protlačených řešení zvykem). Rozlišovat naty a nenaty asi nikdo nebude.
Nevím, jestli už platí nová vyhláška, ale podle té staré NAT znamenal archivování všech překladů.