Ceny IPv4 adres neustále rostou – to je fakt, bez ohledu na to, že ho ignorujete. To, že někdo drží IPv4 adresy jako spekulaci na růst cen, je jenom další motor pro růst cen. IPv4 adres je zoufalý nedostatek a musí se to řešit. Takže i kdyby se splnil sen odpůrců IPv6 a IPv6 se nenasadilo (přito se stačí se podívat na statistiky rozšíření IPv6 a víme, že IPv6 už se prosadilo), bude se místo toho muset nasadit něco jiného – a IPv4 adresy stejně budou k ničemu.
IPv4 adresy nakupují ti, kteří je teď potřebují.
Tak jak jste to napsal, tak jsem to presne myslel. Sup za CGNAT.
Já jsem nepsal žádné „šup za CGNAT“. Psal jsem, že objem provozu, který jde přes CGNAT, se postupně bude zmenšovat – skokově tím, jak ISP zpřístupní zákazníkům IPv6 a část současného provozu se přesune na IPv6, a později tím,jak další a další služby „na druhé straně“ budou přecházet na IPv6 a zákazníci, kteří už IPv6 budou mít, je tedy začnou používat přes IPv6 místo předchozího IPv4 s CGNATem.
Uprimne cesti poskytovatele to IPv6 pripojeni docela umi, jen se jim nechce prechazet
To je právě ten problém. V čem se čeští poskytovatelé liší od německých nebo amerických? Myslíte, že je tu jiný ekonomický nebo regulační tlak?