Můj názor je, že Teredo je velice dobrý nápad, jak překonat NATy v IPv4 síti, a nemuset přitom algoritmus NAT-traversal implementovat do každé dílčí aplikace. Takhle třeba funguje aplikace vzdálená pomoc ve Windows Vista. Bohužel praktické testy ukazují, že tím jeho přednosti končí.
Zjistil jsem, že Windows i při funkčním Teredo spojení tvrdošíjně odmítají resolvovat AAAA záznamy, takže použití Tereda je potřeba vynutit explicitním zapsáním IPv6 adresy. Je to nejspíš dobře, protože v opačném případě by všechny IPv6-enabled servery běžely ukrutně pomalu. Trochu však zamrzí, že ani při zadání doménového jména, které má jen AAAA záznam, ho systém nenaservíruje, takže celý systém předstírá, že vlastně IPv6 vůbec neumí.
Na další problém jsem narazil u zprostředkovatelů, kteří by měli umožnit spojení Teredo klientů s opravdovým IPv6 světem. Zdá se, že jich je málo, nebo všechny nefungují, protože spousta IPv6 serverů je s Teredem nedostupná. I když připouštím, že může být problém v tom, že všechny Teredo pokusy jsem zkoušel za dvěma NATy, jednom na ADSL modemu a druhém ve VirtualBoxu. Ale i přes tyto dva NATy Teredo ve Windows Vista (aspoň trochu) fungovalo, zatímco Miredo jen za jedním NATem (bez VirtualBoxu) se nechytne vůbec.
Problém je, že v našich končinách není mnoho možností, jak se dostat k IPv6 Internetu, pokud vám provider přidělí jen privátní IPv4 adresu. Na funkčnost 6in4 tunelu přes providerův NAT se spolehnout nedá, a tunel brokerů, kteří poskytují 6inUDPin4 není mnoho, a kromě SixXS jsou všichni strašně daleko, takže rychlost a efektivita je ta tam. Od SixXS zase spoustu lidí odradí ten jejich šílený registrační a schvalovací program, kde zřízení jednoduchého tunelu trvá aspoň den a pokud chcete připojit celou domácí síť, musíte čekat týden, než Vám přibude dostatečný kredit :(