Prosím, prostudujte si ttu historii. Přidělování DNS serverů pomocí RA se legalizovalo v RFC6106 (listopad 2010). Historicky je v IPv6 to nastaveno tak, že se používalo k tomu bezestavové DHCPv6 (RFC3736, duben 2004), které sloužilo přávě pro přidělení adres DNS serverů (pomiňme krátkou epizodu pokusů s well known site local DNS server adresami fec0:000:0000:ffff::1 až ::3 z roku 2002, které vidím stále u řady věcí, že se je snaží používat). Neplést s plnotučným stavovým DHCPv6 (nebo DHCPv6-PD), to je něco jiného a není požadováno po klientech, aby ho uměly (protože plnotučné stavové DHCPv6 je dosti rizsáhlé na implementaci do malých krabiček). Ale bezestavové DHCPv6 je jen jednoduchá informational request-reply. Ano, distribuce přes RA je ještě jednodušší, ale RFC z roku 2010 je ještě dost horká novinka. :-)
A pokud se podívám ve svém okolí po nejruznějších zařízeních, tak většina z nich nepodporuje RA RDNSS jako koncové zařízení, ale snad všechny umí bezestavové DHCPv6 (a plnotučné DHCPv6 obvykle neumí) jako doplněk k získáné adrese z RA (opět pomíjím, že řada těch zařízení se stále snaží případně použít i ty odpískané well know DNS servery). I v Androidu je podpora pro RA RDNSS od verze 5? Jinak pro windowsy je na to GPL utilitka rdnssd-win32.
Takže stále tvrdím, že Windowsy od dob Vist umí fungovat v IPv6 only síti zcela korektně, pravidelně zkoušeno. Jenom je nutno mít vedle RA i to bezestavové DHCPv6 (Wokna umí samozřejmě i to, že se RA použije pouze pro adresu brány a IPv6 adresu získají z DHCPv6, stejně tka umí kombinaci, že si vezmou IPv6 adresu dle RA a zároveň i dle DHCPv6 přesně v souladu s tím jak jsou nastaveny v RA příznaky Other Configuration/Managed address configuration).