Jedním slovem velikost. Kdyz chci nahrat modul, potřebuju modprobe (teda aspoň tak nahrávám moduly já, jestli to děla Mindrák jinak nevím, i když u nich bych se hacku do jádra vůbec nedivil), takže je potřeba ještě libc.so a ld.linux. A to zrovna drobečci nejsou. Kdežto busybox + dietlibc = téměr kompletní soubor linuxových utilit na commandlině asi v 700 KB (statický link).
No dobře. Prostě slack používá busybox. Navíc nevím jak je moc nash kompatibilní s z bashem. Ale co vím, že busybox a jeho ash má kompatibilitu takřka na 100% (podotýkám takřka). No dobře tak na nahrání modulu dobrý, ale co když se rozhodnu, že použiju k něčemu sed, grep, popřípadě je to bezdisková stanice a chci zjistit jakou má IP???? Nevím, ale zrovna v tomhle případě je busybox ideální řešení (a o tom se tak nějak celou dobu snažim mluvit/psát).
Nash neni kompatibilni s nicim (nash = Not A SHell). Grep, sed... pekne, ale pochybuju ze se to tyka tech 99% ramdisku. Bezdiskova stanice: viz /usr/src/linux/net/ipv4/ipconfig.c.
Proste busybox je v tomto pripade kanon na vrabce a 99% ramdisku (kterym staci nahrat nejaky ten modul) ho tezko pouziva.
hmm tak učit se nějaký jiný shell by mě fakt mohlo...
Já vím co je autoconfigure v linuxovým jádře docela dobře (pár bezdiskových thin a fat klientů jsem už postavil), ale to mě IP získá a ... jak ji získám já????? Logicky používám busybox a jeho ifconfig eth0.
No ale abych to nějak ukončil. Slackware má busybox ostatní ať si mají co chcou. S tím 99% jsem se upsal.