Musim sa priznat, ze velmi casto mam chut prejst na nieco ine (xbmc?). Minimalne na obyvackovej frontendovej casti je to zle. Mythmusic je otrasny, radsej playlisty a aj planoavnie nahravok robim cez (externy) mythweb. Este pozriem toto nove mythUI ci sa to dako zlepsilo.
MythBackend je ale dost dobry, ten si urcite necham. Na balkone nech si hucia disky :)
Rozmyslam ze spravim daky fuse filesystem co bude citat mysql s myth nahravkami a XBMC bude vidiet iba „videa“.
Take nieco uz existuje, len neviem ci je aktualne pre poslednu verziu MythTV – http://fokke.org/site/mythfs
XBMC umi mnohem lépe knihovnu hudby, knihovnu filmu a serialu.
Dale umí spolupracovat s MythBackend a spustit LiveTV a prehravat nahrávky. Bohuzel je to odebirano pres ten hnusny Myth sitovy protokol, takze jsem mel problemy se seek ve sledovani nahravek.
PS: nove mythUI prinasi jen MOZNOSTI UI. Vlastni UI MythMusic je treba zcela predelat. A to bude trvat dlouho.
Sam jsem taky na vazkach, planovaci automat nahravek s PowerSearch je neskutecne vyborny a zadny jiny TV backend to tak dobre neumi. Zbytek nestoji za nic. Potyka se to s bolestmi zastarale koncepce. Chtelo by to tu cast prace s kartami prepsat odznovu a zacit s DVB only, zaintegrovat do toho veci z VLC a jakysi pridavny protokol nechat jen na komunikaci mezi FE a BE. Aby se na to dalo povesit opravdu neomezene klientu v siti pomoci multicastu.
Rad bych zprovoznil mythtv na svem Alix 2D2 boardu bez VGA vystupu.
Existuje pro to pekne MythWeb rozhrani, takze nahravani poradu bych rad provadel pres to.
Zkousel to nekdo takto pouzit pouze pro nahravani DVB-T streamu? Jde mi hlavne o to, nejak jednoduse pres webove rozhrani naklikat cas nahravani DVB-T streamu na disk.
Mam k tomu Alixu pripojenou LCD TV Samsung LE40B650, kterou jsem pomoci SamyGO projektu (sourceforge) hacknul, takze si krasne mountuju pomoci Samby a prehravani nahranych streamu pak uz neni problem.
Zvažoval jsem, kterou minci použít (a euro bylo ve hře), ale pak jsem se dočetl, že ČR ještě nejmíň 6 let nemá šanci vůbec dosáhnout na konvergenční kritéria, takže si prý vůbec nemáme stanovovat žádný, ani maximálně vzdálený termín přijetí eura.
Z toho plyne, že moje generace, ani generace mých dětí, velikost euromince znát nebude, takže jsem vsadil všechno na desetikorunu :-)
Příště tam dám jako měřítko třeba matičku M16, to by mohlo být portabilní i směrem na Slovensko.
Asi to příště vyfotím na čtverečkovém papíře a po obou stranách dám šuplery (posuvná měřidla), aby nikdo nezpochybnil velikost čtverečků. A ten papír dám na váhu, aby byla zdokumentovaná i celková hmotnost :-)
Jinými slovy, děkuji za tip, jak vybruslit z euro problému, ale když už chceme být světoví, mysleme i na kluky a holky s palci a stopami ;-)
Euro zacne cesky narod pouzivat uz coskoro a to spontane ako v Ciernej Hore.
1. Skoda a dalsi veky zamestanavatelia zacnu vyplacat mzdu v eurach.
2. Koruna (vplyvom zadlzenia) zacne devalvovat a cesy zacnu svoje uspory menit na eura aby o ne neprisli.
3. Obchody zacnu bezne brat eura.
Zdravim, diky za super serial, tesim se na pokracovani. MythTV aktivne a spokojene pouzivam uz nekolik let ale treba se dozvim i nejake novinky :-). Konkretne by me zajimalo jestli je mozne nejak nastavit stahovani metadat k filmum z czfd.cz nebo nejakeho jineho ceskeho zdroje.
Zdravím,
díky za skvělý seriál.
MythTV používám od příchodu dvb-t k mé spokojenosti tak, že na 1 PC je backend i frontend. Nyní uvažuji o rozšíření, kde backend dám do pracovny, a do obyváku a dětského pokoje dám frontendy. Doufám, že v seriálu bude rozepsána podrobněji tato architektura. Mám na mysli například požadovaný počet tv zachytávacích karet, náročnost na síť a výkon backendu atd. Mimochodem, platí v případě souběžně běžících frontendech musí mít backend adekvátní počet tv karet?
Kdepak, žádná rovnice o frontendech a kartách v backendu neplatí. Frontendů je možno mít mnoho bez rozšiřování backendu.
Platí ovšem jiná rovnice: kolik multiplexů chci zároveň nahrávat, tolik potřebuju karet. V případě DVB-T tedy pro celé Česko stačí 2 karty na to, abyste mohl sledovat _souběžně_ na devíti frontendech pokaždé jinou TV stanici. V tom je ta architektura MythTV výborná.
V případě DVB-T tedy pro celé Česko stačí 2 karty …
Mel jsem za to, ze je potreba jednu kartu (tuner) na jeden multiplex. Vzhledem k tomu, ze jsou u nas v soucasne dobe ctyri multiplexy, tak by mne zajimalo vase reseni s dvemi kartami pro soucasny prijem vseho ;-) Muzete se prosim s ostatnimi podelit o informaci jak na to?
Multiplexy:
Česká televize: ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT 4 SPORT, ČRo 1 Radiožurnál, ČRo 2 Praha, ČRo 3 Vltava, ČRo Radio Wave, ČRo D-dur, ČRo Leonardo, ČRo Rádio Česko
České Radiokomunikace: NOVA, NOVA CINEMA, PRIMA, PRIMA COOL, BARRANDOV TV
Czech Digital Group: Z 1, Public TV, Rádio Proglas, Noe – pouze Praha, Prima (HD) – pouze Praha
Telefónica O2 (experimentalni): Nova (HD), ČT 1 (HD), O2 Info, Óčko
Pokrytí pozemním digitálním signálem se výrazně liší v závislosti na místě příjmu. Zatímco v Praze opravdu vysílají 4 multiplexy, a byly by tam tedy potřeba 4 TV tunery na příjem všeho, tak na většině území vysílají s bídou multiplexy dva. A když se v novinách píše, že pokrytí signálem je už 95%, tak se tím myslí jen jeden jediný multiplex, ten veřejnoprávní.
Například v místě, kde teď píšu tento příspěvek, začne druhý a třetí multiplex vysílat až za dva roky, a čtvrtý (Telefonica) už stavbu sítě asi úplně vzdal a jen blokuje kmitočty, aby mohl dál prodávat svoje IPTV-over-ADSL.
http://www.digizone.cz/…apy-pokryti/
Takže jak vidíte je DVB-T pokrytí dost relativní a údaj uvedený v článku („stačí 2 karty“) byl tak trochu zprůměrovaný na celou ČR. Každopádně potvrzuji, že na každý DVB-T multiplex, který chcete přijímat souběžně s ostatními, je potřeba samostatný tuner – a možná se dožijeme doby, kdy tu těch pozemních multiplexů bude třeba 6–8. A část z nich kódovaných…
Svatá pravda! Např. tady v Otrokovicích jsem rád, že jsem tak tak nachytal Mux1 z Kojálu. Možná bych na 40. kanále chytl i Mux2 z Brna nebo Děvína (tak jako kolega v Babicích u Uh. Hradiště), ale pravděpodobně nám to ruší Markíza z Trenčína (stejný kanál, 169 kW). Holt tady v pohraničí jsme prostě biti… :-(
Já jsem Zlíňák nedávno přestěhovaný do Otrokovic :-) Tím pohraničím vždycky ukřivděně narážím na různé pragopupkistické manýry (např. nepřítomnost dálnice, problematická železnice do Zlína apod.).
Na šíření DVB-T zas až tak naprdnutý nejsem – podle všeho je potřeba jednat ve shodě s okolními státy a Německo a Rakousko jsou holt s DVB-T napřed. Naprdnutý jsem spíš na to, že je vždycky Mux2 o tolik (většinou o rok) opožděný za Mux1 :-(
Nevim proc na vasi fotce ovladacu nazyvate ovladac Hauppauge! jako „analog“, kdyz to je ovladac pro DVT-T kartu, konkretne:
00:0b.0 Multimedia video controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder (rev 05)
00:0b.2 Multimedia controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder [MPEG Port] (rev 05)
00:0b.4 Multimedia controller: Conexant CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder [IR Port] (rev 05)
Dovolte mi dotaz, je vubec toto reseni vyhodne? Nehlede na to ze vam v obyvaku hrci pocitac tak i jeho spoteba je velmi vysoka. Neni lepsi zakoupit dvb-t recorder se dvema tunery, pevnym diskem a USB portem? Spoteba el. energie temer nulova proti PC. Kdyz od nekoho donesu ci si stahnu film na externi disk pripojim jej prez usb k stBoxu a prehravam. Kdyz je film na DVD zapnu si dvd prehravac. Ale toto reseni nevim nejak mi unika jeho prakticke vyuziti.
No to je sice pravda. Ale pokud bys chtel dsku s Atomem vyuzit i jako stBox musel bys tam mit 2 PCI sloty coz tyto desky nemaji. Dva z duvodu prijmu DVB-T signalu. Jelikoz jen dve ti zaruci, ze muzes nahravat jiny program nez, na ktery se divas. Pokud jsou pochopitelne z jinych muxu. A kdyby snad zacaly vyrobci dodavat desky s Atomem a 2 PCI sloty tak si spocitejme naklady na toto reseni. Jen 2 TV karty mame minimalne 2000kc, plus deska cca 2000kc dale sasi pro desku,atd. Nehlede na to, ze pomalu, ale jiste, zacinaji vyrobci DVD prehravacu a recorderu osazovat pristroje DVBT tunerem a standardem se stava USB2 port. Ja totiz uvazuji o nejakem komplexnim reseni do domacnosti. A hledam plusy a minusy ruzych reseni. Tento clanek jsem si s nadsenim precetl, ale muj zaver je proste takovy jak jsem zminil.
A co DVB-T do USB? Těch bývá většinou u nových desek minimálně 6. Problém u komplexního řešení dodávané výrobcem je, že po čase zastará a nelze ho dále rozšiřovat. Výrobci hotových řešení neumí dynamicky reagovat na měnící se trh. Jak dlouho jim trvalo, než se objevily první přístroje, které uměly přehrávat MP3, DivX a než se objevilo USB? To je výhoda centra postaveného na bázi počítače, stáhnu si nový kodek DivX7 nebo vyměním časem např. DVB-T za DVB-S atd.. Což u zařízení dodaného výrobce nehrozí, tam se dá tak maximálně zvětšit kapacita disku.
Když bych chtěl mít satelit a pozemní vysílání, pořídím si do centra DVB-S do PCI slotu a k tomu 2 tunery do USB. O penězích se nebavím, mohu to přeci rozšiřovat postupně.
Opakuju se, ale zkusil bych i tohle: http://www.dealextreme.com/…dx/sku.21208.
Plus samozřejmě USB, jak už psali jiní…
Od toho máme přece extendery: http://www.virtuavia.eu/shop/index.php?…
Sice je pravda, ze PC ma vetsi spotrebu, ale kdyz si date zalezet, tak to neni zas tak hrozne. Moje PC zalozene na AMD Athlon X2 zere pri nahravani a zaroven koukani na frontend jen neco malo pres 30W. Pri plnem zatizeni procesoru cca 50W.
Navic DVB-T rekorder neumi automaticky nahravat porady na zaklade kriterii podle EPG (napr. nahraje vse, co obsahuje text „Simpsonovi“ apod.) a rozhodne si nezapnete nahravani poradu, na ktery jste si vzpomneli 100km od domova, pomoci mobilu.
Zakladni deska Asus M3N78-VM – GeForce 8200, procesor AMD 4450+ EE (s originalnim chladicem se sundanym ventilatorem) – pomoci voltmodu (bohuzel BIOS tehle desky napeti snizit neumi a Gigabyte desku, ktera to umela v dobe koupe, stahli z prodeje) snizene napeti na stabilni minimum (puvodne 1,35V, ted 0,95V), 1GB RAM DDR2 800MHz, disk 500GB Samsung EcoGreen F2 HD502HI. Grafika onboard s HDMI vystupem. Chladim jednim 12cm ventilatorem pri 800ot. (uchladi se to i bez, ale nechci zbytecne trapit komponenty), ktery neni slyset ani pri spani, ackoliv je pc v loznici. Zdroj PicoPSU, napajec 60W seasonic 12V.
Jestli je to výhodné nebo není jsem rozebíral v předchozím díle http://www.root.cz/…i-v-obyvaku/
Umi to zazracna krabicka nahravat 2 porady a koukat na treti?
Umi ta zazracna krabicka strihat reklamy v zaznamu?
Umi ta zazracna krabicka DVB-T a DVB-S zaroven?
Mate predstavu kolik zazracnych krabicek sifruje nahrany obsah s DRM aby nemely problem s majitely prav?
Tak proto.
PS: Mimochodem MythVT jsem zkousel ale zustavam u VDR, ktere funguje podstatne lepe. Uz jenom to ze zakladni skin pouziva na zvyrazneni selectoru zmenu z tmave modrou na svetle modrou je desiva znamka amaterizmu (7% muzu ma poruchu barvocitu a nemaji sanci)
Nevi nekdojak je to na dvb-s(2)?
Na dvb-t je to jasne = v idealnim pripade kolik muxu tolik karet, abych mohl nahravat a koukat zaroven na cokoliv – v realnem pouziti mam zatim 2karty na 4 prazske muxy a zatim se mi za dobu pouzivani nepovedlo vyrobit kolizi.
Jak je to ale s dvb-s? Nikde jsem se nedocetl jestli to tam je rozdelene take do nejakych „muxu“. Nasel jsem si tabulku frekvenci na astre na nejake pozici kde jsou fta kanaly a je tam asi 13 ruznych frekvenci na tech x desitek kanalu. Znamena to tedy – ze bych idealne potrebovat 13 karet, nebo na dvb-s jsou „muxy“ resene nejak jinak a bude mi jich stacit nejak mene?
Diky.
Asi lepe odpovi i jini …
Nicmene, dvb-s se deli na dolni a horni frekvenci, vertikalni a horizontalni polarizaci. Tzn, abys mohl mit vice prijmacu, tak na parabole mas quatro lnb (snad si to nepletu s quad, ale to neni dulezity) a multiprenac, ktery ma pozadovany pocet vystupu – podle poctu ucasniku, pripadne se retezi.
Ciste teoreticky by ti tedy stacily 4 dvb-s tunnery, kde by kazdy zachytaval vse. Pak to jeste neco musi zpracovat a v pripade kodovanych kanalu dekodovat – asi by stacila jedna dekodavaci nasdilena karta ve ctecce karet. Samozrejmne to plati pro jednu druzici, resp pro to, co dany lnb je schopny zachytit.
Je to jen muj odhad a me znalosti nejsou moc hluboke, tak me pripadne opravte :-)
SiO
-uz aby bolo pokracovanie :)
-aspon mesiac sa snazim najst nejaky relativne lacny satelit (HD) a stale som nenasiel (piskanie,poruchovost apod.) a vcera ma napadlo ze by toto mohla byt cesta…
-je to mozne rozchodit (dekodovanie) aj s 2-ma kartami ? – 2× citacka ? – podporuje to SW ? je mozne dekodovat jednou dvb-s kartou 2 kodovane stanica na jednom TP (2× client) ?
vdaka
Predpokladam ze na jeden system (libovolny pocet dvb-s karet) bude stacit jedna ctecka karet + jedna karta, tedy za predpokladu ze nebudes mit dve karty od dvou ruznych provideru.
Ta posledni otazka by me taky zajimala :) jestli jde vlastne „dekodovat“ cely transponder, coz by potom plne „simulovalo“ dvb-t mux.
-mam dve karty – tak trochu rozne…
-zatial s nakupom satelitu pockam a uvidim podla toho co sa tu docitam :)
ps: zaciatkom tyzdna uz hadam budem mat dvb-t usb tak si aspon trosku „osaham“ mythtv – hooodne davno som ho pouzival /dohromady 15min :)/ na analogTV
ps2: asi to chapem spravne ale preistotu, teraz mam analog kablovku+dvb-s – ked budem mat v „pc“ 1×analog kartu +1× DVB-S tak nebude problem ked budem mat na predvolbe c.1 stanicu z analogTV a na predvolbe c.2 stanicu zo satelitu ze ? – to bude dalsie+
To prepinani by me taky zajimalo. Jsem v podobne situaci (DVB-T + analog), ale zatim to mam jen tak, ze musim prepinat sources, tedy na analogu si prepinam analogy a kdyz chci DVB-T, musim prepnout source a pak teprve prepinat digi kanaly. Mozna to pujde pres nastavovani dalkoveho ovladani (zatim to ovladam bezdratovou klaveskou :-))
MythBackend ma podporu IPTV. Pekna ukazka : http://avenard.com/iptv/MythTV.html
Problemy jsou 2:
1) podpora daneho typu streamu (http/rtp/udp uni/multi cast) nevim ci umi vse.
2) podpora dekodovani videa (preci jen tam muzou byt zadrhele, druh AAC zvuku, x264 onehda neumel jisty interlaced obraz ..)
Co a jak vysila Netbox netusim. Delal jsem pokusy s O2IPTV udp multicasty.
Prohozene do XBMC jako frontendu LiveTV bezne programy jedou. MythFrontend mi nejak podivne zlobil.