Názor k článku Jak můžeme pomáhat komunitě od Mikos - 1.) No vidite, me se zase lepe pracuje...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 5. 2005 1:52

    Mikos (neregistrovaný)
    1.) No vidite, me se zase lepe pracuje v GIMPu nez ve Photoshopu
    2.) Inkscape je vcelku slusny vektorovy editor - zatim mu oproti profi editorum stylu Illustratoru chybi dost veci (takze se s nimi ani tak moc nemuze srovnavat), ale to casem take dozene :-) A na bezne veci je pouzitelnej uz ted rekl bych velmi dobre ;-)
    3.) Podle me TeX muze krasne nahradit i Indesign ci Quark, jde jen o zcela jiny styl prace, kdo ale s TeXem dobre umi, muze pracovat efektivneji nez lide v Quarku ci Indesignu. Nicmene i skutecna nahrada za Indesign/Quark tu dnes jizz je a velmi rychle se vyviji - je ji Scribus.
    4.) Blender je IMHO zcela plnohodnotnou nahradou za 3D Studio MAX ci jine profi 3D modelery. Pokud ste videl nejaky z delsich Blender filmu, musite s tim souhlasit :-) Jinak co se tyce CADu, tak tam je to slozitejsi, opensource nastroj odpovidajici Autocadu tu bohuzel opravdu neni. Nicmene na spoustu veci je vhodny BRL-CAD (a pokud nekdo potrebuje jen 2D CAD, tak pak je neprekonatelny QCAD ;-))
    5.) Dobry profi nastroj na zpracovani filmu (ktery muze byt v rade ohledu i mnohem efektivnejsi nez Premiere) je Cinelerra. Jeho jedinou nevyhodou je, ze na jednoduche domaci strihani je mozna az moc slozity (nicmene na to casto staci Avidemux ci Kino).
    6.) Vyborny profi multikanalovy nahravaci software je Ardour. Jinym velmi aslusnym multikanalovym nahravacim softwarem je take Protux a Wired. Pokud jde jen o zvukove editory, tak pak jednoduche Audacity ci uz vice profi Rezound nebo Sweep. No a pokud jde o MIDI, tak MusE a Rosegarden jsou neprekonatelne :-)
    7.) No podle me treba takove Qemu + kqemu (kqemu = QEMU Accelerator, to jest kernelovy modul zajistujici x86 virtualizacni layer, pak je QEMU rekl bych temer stejne rychle jako VMWare, mozna jen o neco malo pomalejsi) opravdu VMWare efektivne nahradit muze. Pravda kqemu je zatim closed source (i kdyz poskytovany free), nicmene nejspis bude brzy opensourcovan (a krom toho uz ted je nezavisle vyvijena zcela opensource nahrada kqemu - virtualizacni modul qvm86).