Ta fotka dokonale odpovídá stereotypu, ale ve skutečnosti dle mých (kusých) zkušeností v tomto směru starší lidé často bývají naopak náročnými uživateli a to hned z několika důvodů:
1. na vzdory obecnému klišé je často zajímá si s tím hrát, tím spíš, že na rozdíl od nás mladších na to mají čas,
2. typické využití počítače u nich je komunikace s dětmi, vnoučaty apod. takže trvají na tom, aby perfektně fungoval video přenos, skype, messengery všeho druhu apod.
3. jejich tolerance vůči tomu, když něco nefunguje, jak má, je velmi nízká a navíc mají tendenci za to vinit sebe (typická reakce bývá, že to nedělají správně, ne, že to je nějaký bug nebo že se podělala update)
4. Ve srovnání s gen Y a mileniály a možná i s gen X bývají obezřetnější co se týče ochrany soukromí a obecně vyžadují přesnou kontrolu nad tím, co a s kým sdílejí (pokud vůbec něco).
Je pro ně Linux správnou volbou? Určitě je dobrý z hlediska bodů 1 a 4, naopak v bodě 2 je velmi problematický. U bodu 3 je to sporné, mnozí budou samozřejmě spolu s autorem článku tvrdit, že v linuxu se nikdy nic samo od sebe nerozbije, ale ona to bohužel není tak úplně pravda.
jj, oni totiz ta 'stara generace' kdyz uz si sednou k PC, tak kupodivu chteji neco udelat konkretniho, ne zbuhzdarma klikat, bloudit a resit nejake nesmyslne a nepodstatne 'problemy' OS.
taky jim obycejne nebez stroj cely den, potrebuji poslat mail? tak zapnou, napisou a vypnou.
a cokoliv, co zdrzuje, je proste problem.
BTW:
si dokazu predstavit situaci ke ktere se blizime: chci treba nastoupit do tramvaje a mackam tlacitko na otevirani dveri. ale ono nic.
a proc? v pozadi prave probiha update ... a tramvaj odjede beze mne.
IoT je proste cool :)