Jo, jo ... Starý dobrý ZX. Člověk musí mimoděk zatlačit nostalgickou slzičku :'-)
Ale rád bych se zeptal, zda náhodou nevíte kde se dají najít podobná schémata. A to nejen na mikropočítače. Potřeboval bych schémata na některé radiopříjmače Grundig, které se mi tu válí a rád bych je ještě zprovoznil...
Nevim. Ja shanel kompletni schema Didaktika Gama a pry neexistuje. Tak jsem vzal multimetr a gEDA a kreslim. Hlavne ty veci kolem video koderu a modulatoru jsou dost tajuplne.
Je to tak, ale složitější je ta část ještě před ním: http://mmm.webz.cz/didaktik/gamavideo.jpg Ten modrý drát sloužil k "nahazování" barev na staré ruské televizi, musel jsem s ním škrtnout o výstup Video, jinak televize zobrazovala jen černobíle :-)
Tak to by mě také zajímalo, v paticích mám i procesor a EPROM, zatímco třeba tenhle http://electronics.mysteria.cz/didaktik_gama/didaktik_gama.htm má všechno natvrdo v desce a navrch dederonský UA880D, já tam mám Zilog Z0840004PSC. Tipnul bych si že ten můj je spíš nějaké porevoluční provedení, bohužel nevím kdy byl vyrobený, nejsem první majitel.
No prave, ja si treba pamatuju, ze pred 89 byl problem v Brne sehnat i pitomy konektor DE-9: byl na starsich mysich (COM) a take se tim mj. pripojovaly joysticky do Atarka a C64, takze jsem ho potreboval pro pripojeni BT-100. Nakonec jsme rozrezali pracne sehnany DA-25 a draty zalili do Dentakrylu :-) A i s paticema na 40nozickove obvody byl problem, proto jsem se divil, ze se neco takoveho davalo do Didaktiku. Ale je mozne, ze jde opravdu o novejsi edici.
No jo, klasika - LM1889. Předpokládám, že v nějakém doporučeném katalogovém zapojení ;-) Kdysi jsem s ní zkoušel stavět TV kartu, ale pak jsem zvolil radši MC1377, s kterým se pracovalo lépe (LM k sobě vyžadovalo ještě D-A matici LM1886 na převod z RGB)
Mam schema Yacht Boy 400 PE, shanim schema Yacht Boy 80, Prima Boy 75 L, City Boy 400 - pokud byste se k nekterym z nich dopracoval nebo chtel na toho YB400, ozvete se, diky.