Přesně tenhle problém jsem řešil včera. Mám tady jednu síťovou HP8150. Uvažoval jsem, že by se snad přes VBScript daly zapsat klíče do registru a přes start.bat nahrát patřičné soubory. Na HotLine Hewlett-Packard se s námi o tom odmítli bavit s tím, že mají svůj instalátor a JetDirect. Zatím to prostě vyřešené nemám...
Na www.sysinternals.com nebo www.wininternals.com jsou utilitky pro Windows - RegMon a FileMon (snad ty názvy píšu správně). Pomocí nich by mělo být možné sledovat, jaké změny provádí program v registrech a jaké otevírá, mění, přidává či maže soubory. Takže by asi mělo jít spustit tyto dva programu, pustit instalaci a pak z logů těchto programů odhadnout, o co se asi tak instalační program snaží a udělat z toho dávkovou instalaci. Ale je to jen čirá teorie, v praxi jsem to zatím nezkoušel.
Pro zjisteni toho "co vsechno se instaluje", pouzijte InstallRite od Epsilon Squared Inc. Kdyz sw nepise nic do registru, pouzivam instalacni balicky /udelam si svuj setup a napr. pomoci AT prikazu se to updatuje, prip. instaluje/. Vetsina "packageru" dokaze generovat tzv. "silent" balicky, ktere se usera na nic neptaji a vubec nic se nezobrazuje, pripadny restart mohou, ale nemusi vykonat automaticky. Existuje spousta registry snifferu, ktere bezi online a ptaji se, jestli si prejete povolit zapis do registru...... daji se pouzit i pro tento ucel. Spoustu podobneho softu dela Sysinternals/Winternals, pripadne AnalogX. Hodne techto programu je free /vubec mi nevadi ze nejsou OSS :-)/. V pripade nejakych dalsich dotazu ohledne instalace pod NT me kontaktujte na muj e-mail, okud budu vedet odpovim Vam /pro nedostatek casu to muze ale chvilku trvat a hlavne ve svem archivu mam silenej "bordel" - cca 2gb utilitek 0,1-10 MB/kus :-) takze si ten chaos asi umite predstavit/. Vetsinou pouzivam ve firme OSS/free software /vsechno musi byt free i pro komercni pouziti/ a mam to dukladne otestovane na pritomnost spyware a podobne havedi. Pouzite balickovace jsou vetsinou sireny jako free sw, s pripadnym omezenim pro interni firemni pouziti /vytvorenim komercniho setupu porusite licencni ujednani/.
S pozdravem
Admin
Teď jsem vyzkoušel diff pro porovnání souborů a myslím, že by šel použít. Před nainstalováním ovladače vyexportujeme registr Windows příkazem regedit.exe /e soubor.reg, to samé provedeme po instalaci. Oba soubory pak porovnáme na Linuxu diff soubor.reg soubor2.reg a z výsledků vyčteme změny.
Little Setup Builder v2 www.ammasw.com v kombinaci s tim InstallRite co popisuji nize by mel resit vsechny problemy. Registry vysnifujete pomoci IR, ulozite jako *.reg soubor a do IR se to da pekne naimportovat. Ostatni balickovace co jsem zkousel umi sice hodne veci, ale tohle se musi do nich nabusit rucne, coz je v pripade rozsahlejsich klicu pakarna. Pak udelame setup, ktery zavolame omoci AT prikazu /interactive, prip. v urcitou dobu/ a je to. Pokud nebude soubor na serveru existovat, tak proste AT probehne naprazdno. Krome toho IR umi delat i vlastni "setup", ktery mi ale moc nevoni :), takze to delam takhle.
Admin
Prosim muze mi proboha nekdo ric, jak se lze prihlasit do domeny s windows 2000 jako klinetem a linuxuem jako PDC? Vsude popisuji, jak se pripojit s winNT4, ale to neni zadny problem.
Otazka tedy zni: Jak se prihlasit do linux. domeny s win2000?
Diky moc za jakekoliv napady
Potrebujete alespon samba 2.2.0 (pokud pouzivate na 2000 service pack 2 tak samba 2.2.1).
1) zalozite lokalni machine account (misto toho muzete mit v smb.conf nastaveny prislusny adduser skript)
adduser -s /bin/false STROJ007$
(vsimnete si toho dolaru nakonci)
2) pridate stroj do domeny - opravneni pridat pocitac do domeny ma pouze root
(budete pravdepodobne muset pridat uzivatele root do samby)
Tot vse.
Michal Ambroz
pekny, ale trosku me tam schazi moznost vyjmenovat stroje kterych se ta zmena ma tykat a kterych ne.
pracoval jsem na jednom nejmenovanem ministerstvu a tam bylo treba spravovat PC po oddelenich, nebo dokonce idividualne.
k tomu slouzil genialni tool v nowellu krery se naucil (zjistil si co se zmeni pri nistalaci toho ktereho produktu) instalovat program a pak se dalo definovat pro ktery usery/IP/jmena_stroju/skupiny_cehokoliv/kontejnery se ma zmena provest.
pochopitelne bylo mozne udelat cokoliv jineho, rucne definovaneho.
jo, novell zenworks jsou docela kompletni: systemove policie a distribuce sw (snapshot, instalace s admin pravy, asociace se stanicemi/uzivateli/skupinami, podminky, makra, ..), v plne verzi i disk pre/imaging (vcetne podpory vypnutych pocitacu s wake-on-lan :), remote management a hardware inventory. ----------------------------
spravuju sit na zenworks starter packu (free as a beer, pokud mas netware>4 :), kde jsou stanice, aplikace, nastaveni a uzivatelske profily navzajem nezavisle. zakladni windows se nakopiruji z image, dokonci se instalace ovladacu vyjma tiskaren a zbytek se dotahne ze site. uzivatelske profily jsou jen na siti a na lokale se prislusny vytvori dynamicky. ---------------- na druhou stranu jsou zenworks obcas docela omezujici (podminene casti instalace, spousta drobnosti ..) a starter pack neni opravovan/vyvijen.
docela mam chut udelat nejakej jednoduchej silne otevrenej projekt pro workstation management na siti novell/samba s klienty windows. jazyk nejspis python nebo ruby podle podpory w32. jsem ve fazi analysis a zjistovani zajmu :-). mailnete, pokud byste mel nekdo zajem se pridat, testovat nebo to nakonec pouzivat.
Pokial si chcete vyskusat Linux len tak - za cenu medii, tak Vam doporucujem navstivit stranku http://linux4free.host.sk. (maju aj Novy Mandrake 8.2 + SUSE 7.3CZ) Napaluju ozaj za cenu media a ja osobne mam s nimi dobre skusenosti uz asi 1,5 roka (asi 6-7 dobierok). A maju vsetko: Red Hat, Mandrake, Suse, Caldera, Debian, Slackware, nejake mini distribucie a bohvie co vsetko. Maju aj dokumentaciu v HTML a PDF na CDcku a su tam od najjednoduchsich veci az po tie superkomplikovane (a komu by sa chcelo tahat a hladat 600MB na Nete) ...
http://linux4free.host.sk