To je sice pravda, ale je to spíše jen "LITE" verze Xmind Pro. Poměrně podstatná část funkcí je dostupná jen placené verzi. Pokud tedy potřebujete například: export do PDF, RTF, zaheslování souboru, privátní sdílení na serveru Xmind a jiné, tak musíte zaplatit roční předplatné cca 49$.
Zase i opensource verze umí import/export z FreeMind, export do HTML (to je většinou na houby). Moc pěkné je přepínání "stylu struktury": fishbone, tabulka, organizační diagram, strom, logická struktury - a to lze zvolit i pro část větve. Také umí ohraničit rodiče s jeho potomky, případně k nim vytvořit speciální node "shrnutí" atd.. atd.. Takže i v této "ořezané verzi" je to, myslím, nejlepší software v mindmap kategorii. Přesto ale používám Vym.
Ano, to máte samozřejmě pravdu. On ten článek obsahuje dost převzatých nesmyslů. Například těch pět bodů: to je převzato z české verze na wikipedii, pro kterou někdo "vyfiltroval" těch pět bodů z původních deseti bodů z anglicke verze wikipedie. Ale těch deset bodů je citát z knihy Tonyho Buzana a původně je to doporučení pro tvorbu myšlenkových map na papíře! V kontextu mindmapping software to poněkud ztrácí smysl, protože právě mindmapping software většinu z doporučených postupů "dělá za nás" případně pomáhá / zjednodušuje a i neumožní (např. dva kořeny).
To je tak, když člověk přebírá informace z čtvrté ruky. Takhle jsou oba články jen směsí informací z internetu a skutečné srovnání funkcí aplikací úplně chybí.