Nejsem zadny odbornik, ale dle meho nazoru, at mete Gnome, KDE ,TWM, FVWM, nebo cokoli jineho setjne si moc nepomuzete, kdyz potrebujete na pocitaci pracovat treba v Gimpu, gumerucu nebo Kwordu. Vzdy budete potrebovat otevrit knihovny QTK nebo QT a to dle meho skoro totez jako spustit Qnome nebo KDE. A jak jiz bylo recono Gnome nebo KDE je system schovany predevsim hluboko pod svym vzhledem a umoznuje programatorum rychlejsi vyvoj aplikaci, nevim jak je to u ostatnich desktopu, moje dosavadi predstava je, ze jsou to jen ubozi spravci oken (mozna mne nekdo vyvede z omylu).
Jak to bude s GIMPem 2.0 je zatim ve hvezdach, spis bude pouzivat knihovny GNOME 6 ;). Zavislost na vice knihovnach z GNOME ale neni mezi vyvojari GIMPu popularni myslenka.
Pravda, GIMP 1.3 (tj. bude stabilni 1.4) vyuziva gtk+ 2.0. Novy nastroj pro cesty vyuziva jeste libart, ale pravdepodobne se do 1.4 stejne vubec nedostane :(
> Zavislost na vice knihovnach z GNOME ale neni mezi vyvojari GIMPu popularni myslenka.
Moc nechapu proc? Pripada mi, ze gnome knihovny jsou natolik nezavisle na zbytku Gnome, ze by je mohli pouzivat naprosto bez problemu.
Kdyz by se vyvojarum Gimpu zdalo, ze nejaka cast je prilis zaintegrovana, nemeli by spis zatlacit, aby se osamostatnila a mohli ji sdilet? Cim vice projektu sdili nejakou jednoucelovou komponentu, tim rychleji se dana vec vylepsuje, atd., atp. Myslel jsem, ze na tomhle principu je zalozeny uspech a kvalita OSS ;).