Nemyslím si.
Když jsem posledně instaloval router, tak na IPv6 chtěl pro každou síť jenom hint (číslo podsítě mezi prefixem /56 a /64). Svou IP adresu, gateway a prefix dostal z DHCPv6 ISPíka (na základě DUID). Sítě za routerem jsou /64, takže volba soukromýho rozsahu IP (10.x.x.x / 192.168.x.x), počtu zařízení a začátku DHCP poolu tím padá. A stroje v síti dostanou adresu routeru a prefix přes RA nebo DHCPv6. Hotovo.
No a v případě IPv6 to bylo tak, že sice byla veřejná IPv4, ale přes WiFi a na "krabičce" ISPíka tam byl NAT 1:1, takže default nastavení nešlo použít. Adresa na WAN šla přes DHCP z "modemu" a kolidovala s tím, co měl výrobce routeru na WAN, takže změna konfigurace - adresní prostor za NATem, DHCP pool jiné velikosti (protože to měli default na 10 zařízení - zoufale málo) , takže celkem nastavování třech parametrů per podsíť, aby DHCP začalo fungovat. SAmo s restartem a novým přihlašováním.
Pak co je u čtyřky navíc a nemusíš řešit u šestky, je prostřelení NATu. A s tím související pravidla na firewallu. Takže konfiguraci jednoho zařízení, který má být dostupný zvenku, máš ve čtyřce na několika místech:
- potřebuješ fixní adresu v rámci sítě - buďto na zařízení, nebo v DHCP
- potřebuješ pravidla firewallu na tom dostupným zařízení
- potřebuješ nastavit maškarádu
- potřebuješ si udělat díru ve firewallu na routeru
- potřebuješ protistraně sdělit, na kterým portu se na zařízení dostane
- a pokud nemáš veřejnou IPv6, tak ještě VPN na VPS a všechno to rozchodit (tunel, VPN, ...)
V 6ce prostě nastavíš na zařízení firewall a koncovku IP adresy (nebo ji tam kopneš přes DHCPv6) a firewall. Protistraně sdělíš IP adresu a chodí to. Zázrak.