1) Zadna univerzalni 'ochrana dusevniho vlastnictvi' jako takova neexistuje. Jsou jen jednotlive konkretni zakony regulujici urcite cinnosti k nehmotnych vecem. Napr 'autorsky zakon', 'patentovy zakon' a dalsi. Neni zadny duvod domnivat se, ze vsechno mozne 'dusevni vlastnictvi' je nekterym zakonem chraneno. Nicmeme pro oblast algoritmu a souftware asi jina vec nez patenty a copyright neni relevantni. Nebo o nejakem konkretnim relevantnim zakone ci mechanismu vite?
2.1) Prumyslova vyuzitelnost (MOZNOST vyuziti v prumyslu) je podminkou patentovatelnosti. V tom jsem se v predchozim prispevku sletl.
2.3) "necojakoMPEG" a jine metody kodovani dat jsou matematicke postupy a pravidla vykonavani formalizovane dusevni cinnosti (to, ze je provadi pocitac namisto cloveka, je nepodstatny detail - klidne by je mohl delat i clovek pomoci tuzky a papiru - stejne tak jako kopani jamy je fyzicka cinnost, at ji dela clovek s lopatou, nebo automatizovany bagr). Pravidla dusevnich cinnosti patentovy zakon explicitne vylucuje z patentovani. Nebo mate nejaky protipriklad (odkaz na judikaturu).
2.3a) > A pokud takova vec patentovatelna neni, bude chranena jinym zpusobem
Jakym? O zadnem takovem nevim.