Hm, jenomže ono to je jinak. Existují lidé, kterým se u nás říká BFU a ti se nesnaží tvářit, že "rozumějí počítačům". Ti většinou neznají slova browser a modem nebo jsou asi tolik blízké, jako běžnému smrtelníku transplantace a oliheň. Ti potřebují, aby jim někdo systém nainstaloval a aby se o něj nemuseli starat. Pro takové je asi nejlepší MacOS X, případně takový systém, který jim někdo blízký nainstaluje - klidně i Linux. Pak jsou lidé, kteří věci rozumějí a ti se rozhodují podle svých konkrétních potřeb. Tady je hodně prostoru pro flamewar a proto jenom neutrálně napíšu, že oba systémy mají své výhody a že já se Windows snažím vyhýbat a už vůbec nemám zájem s jejich pomocí přistupovat na Internet - mám VŠ vzdělání v oboru IT a dost let se živím programováním (většinu času hlavně pod Windows) a podobnými činnostmi, ale udržovat si doma Windows v provozuschopném stavu je pro mě ztráta času i nervů. No a pak existuje šedá zóna domácích kutilů Timů, kteří si s Windows většinou poradí snáze. Sice jsou jejich počítače častým úspěšným cílem útoků a pak rozesílají na všechny strany červy apod., ale to jim většinou nevadí, dokud nepřijde nějaký závažnější problém, který postihne je samé.
S tím hardware se to má tak, že pokud si člověk na to dá pozor, tak si obvykle pořídí takový HW, který chodí bez zvýšeného úsilí a slouží podle představ. Já jsem měl poměrně laciný USB ADSL modem od Sagemu, který bylo pod MDK možné rozchodit bez jakékoliv kompilace. O tiskárnách nemluvě, tam je výběr dostatečný.
Jak už jsem naznačil, ovládání Windows bych rozhodně neoznačil za komfortní. Ani co se týče správy, ani co se týče každodenní práce. Ale nemá smysl to zobecňovat, každému sedí něco jiného. Ale jenom ten, kdo oba systémy (a pokud možno i jiné) delší dobu používal, může skutečně ocenit jejich silné stránky a slabiny. Jinak je to jako když lidé, kteří znají jenom IE <= 6.0 psávali o tom, že tabbed browsing jim je na nic, aniž by vůbec měli představu, jak se s ním pracuje.
S tou velikostí projektů to je nesmysl. KDE je příklad obrovského, kvalitního a úspěšného projektu. Linuxové jádro je příkladem obrovského a úspěšného projektu - většina dnešních superpočítačů (seznam nejrychlejších je na www.top500.org) běží na linuxových clusterech - s tím se dá těžko polemizovat. A v samotném srdci GNU/Linux existuje řada velkých a kvalitních open source projektů. Váš souhlas pramení podle všeho z hluboké neznalosti, ale dneska se znalost věci nepovažuje za nutnou podmínku toho, aby o ní člověk mohl psát. Stačí si projít takřka libovolné periodikum a člověk najde v článcích řadu věcných chyb (včera jsem si otevřel nedávný ComputerWorld a nestačil jsem se divit - o OSS v článcích nešlo, dodávám pro jistotu).