Nejsem sice autor článku, ale doporučuji nekomplikovat si život s hostingy (v ČR stejně žádný rozumný multihosting neexistuje) a pořídit si levný VPS – www.vpsfree.cz
Podrobněji rozebrané např. zde Jaký jsem vybral hosting. Ale taky neumí více domén na jednom účtu. Pro tyto případy je potřeba se poohlédnout v zahraničí, nevýhodou je mírně pomalejší odezva serverů v ČR, nebo nově tuto službu nabízí český BlueBoard hosting, se kterým však nemám žádnou zkušenost.
Já zkušenost s BB mám a to takovou, že jsem u nich 4 roky a nemám jediný důvod měnit. Subjektivně velmi dobrý přístup adminů, jakékoliv dotazy rychle odpovídáné, technické věci řešené pokud možno ke spokojenosti klienta, nebo rozumným kompromisem, pokud daná věc opravdu naplno nejde.
Snad jediná firma která by mohla smést prach z těchto blbostí co se unás dějí je na českém trhu poměrně nováčem. Nikoli na evropském. A je jí OVH.cz jsem u nich půl roku a nemám si na co stěžovat…
Jediný probém bych viděl v podpoře která je v CZ pouze od 10–19hod ve všední dny (e-mail a telefon) ale 24/7 je anglická (tickety)
Já osobně mohu doporučit Profitux.cz – jsem u nich už pár let a výpadky prakticky nejsou, pokud ano, tak je situace velmi rychle vyřešena. Za velmi slušnou cenu mnoho místa, možnost rychlého vytváření subdomén, RS tam jedou v pohodě, rychlá podpora přes mail skoro vždycky odpoví do 10 min. Krom toho není ani problém s traficem, mysql databází můžete mít, kolik chcete. Kontrolují i databáze – když mi jeden web napadl spambot či co to bylo a databáze mi přetékala a zpomalovala chod serveru, včas mě upozornili a já stihl udělat opatření. Administraci mají též přehlednou. Mohu vřele doporučit na základě vlastních zkušeností.
Z osobní zkušenosti doporučuju LDHosting (bez affilate). Je to britský hosting, nicméně servery mají v Německu.
Provozuju u nich 6 domén (1 základní + 5 add-on) v základním plánu za € 3,50 měsíčně (cca 100 Kč). Mají CPanel, RoR, PHP 5.2.10, SSH přístup (stačí zaslat ticket) a přístup k raw logům. A velice vstřícnou podporu. Zkrátka 100% spokojenost.
Oficiálně žádný bohužel nemají nicméně by jej určitě poskytli přes pre-sales.
Zde je tedy můj výpis z LDHostingu: http://mlstrm.cz/tmp_phpinf.php
Podpora .htaccess a mod_rewrite tam samozřejmě je.
Cron je klasický, unixový, dá se editovat i přes crontab. Tudíž minimální interval je 1 minuta a počet záznamů by neměl být omezen – nebo bude hodně vysoko (to jen předpokládám, nezkoušel jsem).
Nejlepší bude zeptat se přímo na Presales (Presales Questions), já jsem jen spokojený zákazník. :-)
Já bych se zahraničních hostingů docela bál – viz. nedávný výpadek zahraničního internetu – lidi s icq nemohli komunikovat ani s českými kolegy. Já s jabberem byl v pohodě – je na českém serveru. Další věc je to, že ač sebelépe umíte anglicky, mateřština je vždy lepší pro komunikaci s hosterem… Jak říkám, já doporučuji Profitux, už mi tam jede skoro 10 prezentací.
To je věc názoru a osobní zkušenosti. Pokud je pro někoho překážkou angličtina (stejně jako např. PayPal nebo platba kartou přes internet), bude volit český hosting. Na druhou stranu, k čemu je dobrá komunikace v mateřštině ve chvíli kdy technická podpora nekomunikuje (jakože i to se stává). ;-)
Výpadkem zahraničního internetu myslíte to laborování O2? To jsou situace, které výběr hostingu moc neovlivní, podobná situace může nastat i na lokální úrovní.
A obávám se že i u Profituxu je problém, který byl probíraný jak v článku, tak v diskuzi: kdybych tam měl 10 prezentací (pro každou doménu 2. řádu), neznamená to, že zaplatím 10 × 75 Kč měsíčně (bez DPH)? To už je cena za slušný VPS…
Co se týče komunikace, tak třeba na Profituxu mají docela slušnou rychlost odpovědí. Takže je to hosting od hostingu. Výpadkem zahraničního internetu nemyslím to laborování O2 (tedy pokud se nepletu, zas tak do toho nevidím), ale prý jakási společnost neplatila a byl odpojen hlavní uzel (? jsem na toto laik) k internetu ze zahraničí, pak byl spuštěn alespoň jeden. Od té doby mi přijde zahraniční net subjektivně pomalejší. Ale to může být dáno mnoha faktory. Ten druhý prý pak také spustili. Byla to kauza v tomto roce. Snad jsem to nepopletl… Je možný, že v tom O2 mělo prsty, netuším. Každopádně já mám svou prezentaci raději na českým ověřeným hostingu. Jinak ano, u Profituxu platíte za každý prostor k hostingu zvlášť (domény tam lze směrovat). Takže mohu mít třeba 10 domén u domena.cz (líbí se mi její administrace) a všechny mohou směrovat na jeden hosting. Ale to jste zřejmě nemyslel. Každý zákazník si platí zvlášť, takže tato politika nám nevadí. Ovšem při vyšším počtu bude VPS lepší. Zatím sbírám odvahu do toho jít. Pak bych všechny projekty měl pod jedním VPS. Jen musím promyslet, zda by přílišné množství dat VPS nezpomalilo, kolik času bych musel věnovat administraci atd. – abych s tím pak neměl zbytečné starosti, které bych u Profituxu neměl… ;)
Oficialne multihosting nenabizime, ale nabizime individualni pristup ke klientum. Vse je veci domluvy, nase administracni rozhrani je k tomu uzpusobene, takze fakturacni subjekt vidi a administruje vsechny sve sluzby tak rikajic pod jednou strechou. (http://space4web.org)
Doporučuju ebola.cz. Dají se tam pod jedním multihostingem vytvořil hostingy, které se samy o sobe tvari jako samostatne, se svymi domenami, databazemi, ftp ucty, i svou vlastni administraci. V hlavnim uctu se daji nastavit ruzne kvoty pro databeze, ftp, mejly, traffic a podobne. Taky umi generovat faktury s nastavenymi udaji a cenou pro tyto subhostingy. Idealni pro preprodavani, treba s vytvorenym webem.