Nenajde to USB datové zařízení, vypalovací program k4b není funkční a osvědčený k3b si s tím nerozumí. Má to zmatené ovládání, které ne vždy funguje (včetně toho, že se v případě úspěšné opravy po restartu obnovuje nefunkční defaultní nastavení).
Tohle je opravdu na nějakou pozdnější alfu nebo velmi ranou betu, ne k nasazení do systému, určeného pro běžné uživatele (včetně dister, která se tváří jako "beginer friendly"). Protože tohle vše jsou vady, se kterými si jakžtakž poradí zkušený uživatel (a při popisované "vysoké kvalitě" dokumentace s tím bude mít problémy i on), ale ne začátečník. Je otázka, proč není v oficiální dokumentaci (např. Mandriva 2009 spring) jednoznačně a důrazně doporučeno nainstalovat KDE3 s tím, že KDE4 tam je na hraní si pro experty, ne pro vážnou práci.
Potom můžou ti samí, co dali takový polotovar do standardního užívání, kňourat, že běžní uživatelé si raději ukradnou windowsy. KDE3 je přitom zcela funkční a na většině dister bez problémů jede (až na zprasený automount u loňské - a možná i předloňské, ten ročník jsem vynechal - Mandrivy) a vesměs je funkčnější než wokna.
Alespoň tak to vidím z pozice uživatele, který má linux opravdu jako pracovní nástroj (internet, TeX, grafika - a k tomu příslušné zázemí vč. přenosu a zálohování souborů), ne na "přenastavím to tak, aby po obrazovce skákali barevní parašutisté".