Az na male rozdiely sa libpcap dost podoba jej windowsovej implementacii. Takze nevidim dovod, preco by serial nemohol byt pre winpcap. Jedina vec - malo by sa upozornit na rozdiely v implementacii *nixovych a windowsovej verzie.
Pokial sa clovek dobre vyzna v programovani pre winpcap a je o tom aj ochotny pisat clanky na root, nevidim problem.
Horsie by bolo, ak by pisal clanky clovek, ktory sa v libpcap nevyzna, ale hlavne, ze by bol *NIX-ak.
Sam som pisal sniffer pre linux a cerpal som aj z tutorialov urcenych pre winpcap. A tych rozdielov tam bolo tak malo, ze som pri programovani na ziaden nenarazil.
Jedine, ze vzdy v uvode by sa hodilo napisat, ze je to port multiplatformnej kniznice libpcap, aby si ortodoxni windowsaci nenamyslali, ze maju patent na rozum.
Portování windows aplikací pomocí libwine je zajímavé téma a určitě by se mi taky líbilo, ale proti tomu mému (nadsazenému) příkladu jde o činnost tak trochu protisměrnou.
prudili to pekne dojeb*ali, ted neni clanek ani o winpcap ani o libpcap. Pritom je to uplne jedno ci je to jedno alebo druhe, rozdil je minimalni. A je uplne jasne ze ty co doteho jebkali, nemaji o tento clanek vubec zajem, tak co se doteho serou. Pekne mne nastvali tyto komentare. winpcap, libpcap, .....debilci.
Neslo by neco udelat s formatem toho kodu (zvlaste toho hlavniho v zaveru clanku)? Porad aby clovek sjizdel dolu a posunoval sipecku, aby si mohl precist konce radku...:-(
a) Ano, na Rootu
b) Na Rootu i jinde
c) Jenom někde jinde
d) Ještě nikde
Nic proti autorovi, ale pokud není schopný si nainstalovat Linux (nebo jiný *nix) a zkusit si zkompilovat příklad pod libpcapem, aby nemusel předpokládat, že "to s malými úpravami poběží i na jiných systémech než na Windows), tak bych byl raději, kdyby tady nepublikoval. Už jenom proto, že se sem začnou stahovat ortodoxní widláci (ne, že by tu už neprudili) a bude to tady samý flame.
Souhlas. Kdyz v tom neni zadny rozdil, tak proc ty widle tam uvadet, proc nenapsat "jak se programuje pro libcap a wincap" s poznamkou ze je to identicky
Článok je celkom fajn, aj keď osobne necítím potrebu naprogramovať xstý sniffer. Zaujímavý je však veľmi praktický rozdiel medzi Winpcap a Libpcap. Ako autor správne píše, sniffovať wifi pod WIndows je možné len použítím špeciálneho modulu - AirCap. Naopak v Linuxe nie je problém pomocou kismetu sniffovať aj napríklad klasickou centrinovskou kartou - INTEL PRO/Wireless 2x00. Pre mňa osobne je to dosť podstatný rozdiel.
Práveže nespolupracuje. Teda aspoň Ethereal pre Windows v kombinácii s Intel Pro/Wireless. Samozrejme netstumbler funguje, ale ten sa s kismetom hádam ani nedá porovnávať. Ale zaujalo ma "ap jako dron", môžte to trochu viac rozpísať.
mám to odzkoušené na pcmcia kartě Orinoco - tam to běhá bez problému.
AP jako dron. Myslím tím toto. Kismet umí použít pro sniffing nejen wifi kartu v pc ale přes ethernet připojený ap s upraveným OpenWRT firmware, je to linksys wrt54g, je to popsané na stránkách projektu.
viz url: http://www.kismetwireless.net/documentation.shtml a
Za druhe, nektere komentare nechapu, jejich autori navic clanek asi ani necetli, protoze hned v uvodu vysvetluji, proc tento clanek publikuji zrovna tady.
Za treti, navzdory presvedceni, ze ty rozdily v kodech pro winpcap/lipcap jsou opravdu minimalni a mirne pokrocily (nebo mozna i zacatecnik) programator by mel byt schopen si kod bez problemu upravit, tento argument beru a budu zdrojove kody upravovat i pro linux a na pripadne rozdily upozornim.
Milý autore, jako největší zdejší kverulant beru Tvoje předsevzetí s povděkem. Chtěl jsem nabídnout, že ty příklady vyzkouším v nejhorším na svém systému, ale pokud máš možnost to zkusit sám, tím lépe. Možná by bylo dobré další díly i přejmenovat na .*Libpcap.*, pak bych byl spokojený úplně.
Ta výtka nebyla ani tak směřovaná k Tobě (co a kde se Ty rozhodneš publikovat, je Tvoje věc), ale k redakci, protože bych rád věřil tomu, že jde z hlediska její politiky o ojedinělý výstřelek a ne začátek nějakého Windows-friendly trendu. Přitom stačí relativně málo - zkusit to pod Linuxem i pod Windows, napsat, že příklady fungují I pod Windows díky Winpcap a je to naprosto košer.
Přeju hodně zdaru v další činnosti zde i jinde. :-)