Prvně, děkuji za další článek.
Gočko bylo od začátku navrhované jako jednoduchý jazyk, co toho umí málo, ale dělá to dobře.
Zaplať pánbůh autoři Go se stále snaží držet to v lati, ale v oblasti lidové tvořivosti je to zcela jiný obraz.
Zkusil si autor projet svůj článek na https://play.golang.com/? Těžko, protože to ani nejde. Pokud to chce člověk vyzkoušet musí si klonovat repozitáře, instalovat dependence apod. Dost těžko se o něčem debatuje, když musím udělat 10 kroků, abych měl šanci agrumentovat.
Osobně bych kapitoly o knihovnách přeskočil a dal jen odkaz na https://github.com/avelino/awesome-go. Místo tokto uvolněné bych pak zaplnil ukázkami Go kódu, o kterém se dá bavit - algoritmy, fígle, best practices atd.
Dobrý den. Díky za reakci!
Žádné příklady z dneška určitě na play.golang.com nebudou pracovat, protože buď vyžadují instalaci další knihovny nebo je to prostě unit test spouštěný jinak, než běžné aplikace. Ale to by neměl být nepřekonatelný problém - v devatenácté části seriálu už pískoviště nepotřebujeme :-)
Jak píšete - Go je skutečně jednoduchý jazyk (a to není snadné navrhnout jednoduchý a současně i použitelný jazyk!). Navíc má (alespoň prozatím) i jednoduchý tooling, a to včetně instalace balíčků. Postačuje si nastavit GOPATH a pomocí "go get" si balíček lokálně nainstalovat - žádné sudo, žádné řešení problémů s tím, že systém má jiné verze knihoven; pouze jediný příkaz (a samotná instalace Go pro jednoho uživatele už jednodušší být ani nemůže - stažení a rozbalení archivu).
Je IMHO nutné se to naučit, protože kromě dalších asi dvou částí, kde si vystačíme se základními knihovnami, bude vždycky nutné něco doinstalovat. Ale jak opakuji - Go má tak snadno použitelný ekosystém, že práce s externími balíčky je pro první seznámení s jazykem jednoduchá (nemusíme řešit verze atd. atd.).