DPI?
Stačí fotku vytisknout dostatečně velkou a pak to fotit ideálně v dostatečně malém rozlišení. Bude výzva to správně nasvítit, odstranit odlesky a odstranit zkreslení.
Tisknu na hliníkové desky, ty mají minimální odrazy a daleko lepší jasnost barev, dokážu si představit, že bych uměl vytištěný obraz nafotit tak, aby nebylo z fotky na první pohled poznat, že je takhle falšovaná.
Myšlenka to je rozhodně zajímavá, ukazuje, že CAI, falšování nezabrání, jen to už nebude tak snadné a hlavně výrazně zjednoduší ověřitelnost. Dnes se musí zkoumat RAW, což není nic snadného, zejména, když je možné s RAWem také manipulovat.
Stačí fotku vytisknout dostatečně velkou a pak to fotit ideálně v dostatečně malém rozlišení. Bude výzva to správně nasvítit, odstranit odlesky a odstranit zkreslení.
Běžné foťáky nemívají tolik voleb rozlišení, nemyslím si, že by vám nějaký foťák s 30 Mpx snímačem dovolil fotit do 1 Mpx. A i kdyby to nějaký dovolil, těžko to budete vysvětlovat. A jak píšete, musel byste vyřešit ten tisk, odlesky, fotit tím správným objektivem ze správné vzdálenosti. A pak zjistíte, že je ta vzdálenost v EXIF datech zapsaná a podepsaná, takže máte stejně smůlu.
Ano, CIA by to takhle nejspíš uměla zfalšovat, ale ta by nepochybně zvládla vyrobit ten podpis k libovolné fotografii rovnou digitálně – to zabezpečení mezi procesorem zpracovávajícím obraz a podpisovým modulem ve fotoaparátu asi nebude úplně CIA-odolné, takže si prostě nechají podepsat libovolný obrázek. A i kdyby to výrobci nakonec nacpali do jednoho čipu a klíč uložili tak, aby se k němu nedostala ani CIA, věřím, že CIA tomu zvládne podstrčit falešný snímač.
Ale celá celá tahle technologie je podle mne zaměřená proti takovému tomu domácímu upravování v Photoshopu, a na to je to dostatečné – nikdo takový nebude tisknout na hliníkové desky a řešit nasvícení a odlesky.
nemusí to být 1Mpx, ono i 18 nebo 20 může poskytnout dostatek málo informací. Informace o vzdálenosti je zapsané pouze pokud jí objektiv měří, stačí použít manuální objektiv, já vlastně ani jiné nemám.
Jo, vyžaduje to přípravu, náklady na tisk, nějakou zkušenost s focením a to jen kvůli tomu, že chci zfalšovat fotku, ale asi si dokážu představit, že v určitých kritích situacích to za to může stát. Samotného by mě zajímalo jak moc velkou věrohodnost lze takhle zajistit.
Ne, tohle je podle zaměřené na tiskové agentury a profesionální reportážní fotografy, aby byla možnost ověit jejich snímky, běžný uživatel s tím do styku nepříjde a jakékoliv nahrání třeba na FB už ten snímek znehodnotí. Jestli sociální sítě začnou u takových fotek zobrazovat informaci, že fotka je autentická, kdoví