Jediný přínos možná bude v tom, že autor snímku bude moci, pokud bude chtít, prokázat, že je pravý. A pokud technologie nebude prolomená. Pochybuji ale, že takové snímky se budou běžně vyskytovat např. v online zprávách, pokud by to mělo obnášet jen minimum námahy navíc. Navíc to že novináři ohýbají realitu je velmi často poznat i z textu článku, kdy někdy článek popírá sám sebe. Pochybuji, že novináři budou dobrovolně přikládat podepsané fotografie, aby někdo mohl mít další důkaz o tom jak ohýbají realitu.
Všechny ty ideologické řeči kolem si mohl autor nechat.
Predpoklad asi je, ze novinar to pise pro nejakou redakci a oni musi vyzadovat dukaz pravosti. Pokud fotka bude overena, pusti ji dal do procesu, fotku muzou/musi upravit na svoje triko a zase ji podepsat a asi pridat svuj podpis, aby na tom webu to slo zkouknout. Kdyz fotograf/novinar fotku bez tech to metadat nedoda, proste mu to nevezmou. Spouste platku na netu to je asi jedno. Ty vetsi co zkousi byt seriozni to asi uvitaj.
Problem s upravami fotografii ale nevznika u fotografu, ti nemaji zajem prijit o zivobyti. Problematicke upravy vznikaji u grafiku, kdy se fotografie upravuji dle zadani. V naproste vetsine pripadu to neni problem, problem obvykle nastava az u pouziti kdy treba veme fotka zraneneho ditete v Syrii z fotobanky a prezentuje se jako fotka zraneneho ditete z Ukrajiny. Reseni podepisovani zdrojovych fotek z fotaku tohle nema sanci resit.