Josef Pavlik: Myslíte si, že 5–10 let staré webové rozhraní toho zařízení bude nějaká výhra? Poběží to v konkrétní verzi Internet Exploreru, nebo ve starých verzích Chrome, protože to používá nějaké tehdy experimentální API, které je dnes už finální a funguje jinak. Nějaké soubory rozhraní to bude stahovat z už neexistujícího webu a server bude podporovat maximálně SSLv3.
Ale i ta komunikace se zařízením se dá udělat ve webovém prohlížeči, bez proprietární aplikace a bezpečně. Samotnou webovou aplikaci můžete dostat jako statické soubory, které dáte na libovolný web server (nebo to provozuje výrobce toho zařízení). Zařízení může vystavit API přes HTTP, a mezi prohlížeč a to zařízení dáte proxy server, který bude univerzální pro všechna zařízení, na jednu stranu bude s prohlížečem komunikovat přes bezpečné HTTPS a na druhou stranu může komunikovat s tím zařízením klidně po HTTP. Ta zařízení (spolu se „zadní“ stranou toho proxy serveru) pak mohou být v oddělené síti, kam se nikdo jiný nedostane.
Takže řešitelné to je, akorát je to holt trochu víc práce. Ale jinak to nepůjde – je bláhové myslet si, že celý svět bude používat web nebezpečným způsobem jenom proto, že vy se chcete připojovat k bezdrátovému teploměru bezpracně.