Vlákno názorů k článku Konec přehrávání CD v počítačích? od Jaroslav Kodet - Malokdo si to uvedomuje, ale takovato "ochrana" neposkozuje...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 10. 2001 9:00

    Jaroslav Kodet (neregistrovaný)

    Malokdo si to uvedomuje, ale takovato "ochrana" neposkozuje jen legalni posluchace, ale v konecnem dusledku i autory. Do ceny sifrovanych CD se nutne musi promitnout nejen cena na vyvoj sifrovaci technologie, ale i samotne (vyssi) vyrobni naklady na sifrovana CD. Tim vyssi bude cast ceny, kterou si ponecha vyrobce nosice. Logicky se to musi promitnout bud zdrazenim nosice (s naslednou snizenou prodejnosti =>nizsi zisk autora), nebo rovnou snizenim castky pro autora o "rozpousteni" nakladu na vyvoj technologie. Protiopatrenim muze byt "direct marketing" mezi autory a posluchaci. Distribucni retezce uz za soucastneho stavu seberou prevaznou cast zisku z prodeje nosicu pro svou potrebu. Mnozi interpreti se uz drive citili poskozovani temito praktikami, a jejich znechuceni jednou dospeje k tomu, ze se budou chtit zbavit zavislosti na distribucnich kolosech. Domnivam se, ze se blizi doba, kdy interpret, ktery bude chtit vubec prodat nejake nosice, bude muset vymyslet nejaky zpusob jak se bez jejich "sluzeb" obejit.

  • 5. 10. 2001 9:40

    Radoomek (neregistrovaný)

    Problem je v tom, ze nahrani a zpracovani hudby do CD stoji, zejmena kvuli nutne zachovane kvalite, dost penez. Mezi hudebniky je par nahravacich studii, ale zatim nebyli schopni se dohodnout a pujcovat si je. Kazdy nema destky milionu jako Karel Gott, ktery si studio onehda postavil v Jevanech a ani vynos z CD by mu tu investici nezaplatl a tak nadale nahravaji u molochu. Dalsi vec je propagace, protoze molosi maji
    zname a kontakty (tj. mohou samozrejme i propagaci nekoho zcela znemoznit, takze si neskrtne)
    Co se tyce moznosti prolomeni ochrany ... slo by to mozna tak, ze by CD dostalo prikaz omirrorovat cele CD fyzicky jako jedinou audio stopu bez ohledu na to co rika TOCka a teprve na tento obraz pak postvat software.
    Jinak v anglii a USA planuji zakony, ktere maji vice mene znelegalizovat poslouchani nekopyrajtovane hudby.
    Ten americky zpusob democrazy zacina mit pomerne dost trhlin:(

  • 8. 10. 2001 23:15

    Roj (neregistrovaný)

    Ceny zarizeni, ktera jsou zchopna zpracovavat zvuk ve STUDIOVE kvalite, jdou tak drasticky dolu, ze dneska OPRAVDU lze nahrat hudebni CDcko na zarizeni za 100(sto!) tisic. Nastroje a mikrofony si hudebnici ale musi prinest svoje :-)
    Mnohe shity, co dneska tzv. leti, ale nedosahuji zvukove kvality ani mizerne MP3