Tenhle eskapizmus a pábitelství nechápu.
Ano k pořádné hře staci papír tužka a patřičná x stěna kostka. Jenže zatímco hry na tak pravěkém mediu jako je papír mohou mít nějakou komplexnost a vážnost.
Tyhle indie, vintage , pixelart jsou spíše módní vlnou. Podobnost třeba k restaurování kol Eska, Favorit které jsou hrozně in. Jenže ony byly mizerné už v dobách kdy byly nové. A místo sběratelské nostalgie je tam u většiny spíš zamachrovat.
Popis architektury super , jen me nenapadá moc průmyslového využití.
Kdysi mi jeden maďarský programátor vyprávěl, jak pašovali TRS-80 a předělávali je na řízení průmyslových procesů. Tohle má výkonu dost i na řízení jaderného reaktoru. Tudíž mě napadá celá řada využití i v dnešní době, kdy se za minimum považuje nejvyšší model Raspberry Pi, a mnohým ani to nestačí ;-)
To by mě zajímalo, protože prohledávání té databáze na nějakém externím médiu by bylo o dost pomalejší než v RAM. Ale zase s nějakým inteligentním indexováním...
Kdysi jsem četl o návrhu CNC strojů, že pro samotné řízení stačí 8080, ale pro interpolaci složitějších/oblých tvarů se používá 8086 jako matematický koprocesor :)
"mizerný rám i komponenty" - no ta F1 měla právě komponenty dost na světové úrovni, Campagnolo, Sachs, Cinelli, Mafac, někdy i sedlo Brooks. Podobně dráhovka F2, kterou jsem párkrát viděl předělanou na fixie (jsem se toho majitele musel zeptat, protože to sice nepřestříkal, ale na dálku nebylo poznat, jestli je to fakt původní F2)
(nebo myslíš klasický turistický Favorit, neboli masovku? To mě vyplývá z té věty "Celá ta nostalgie vyplývá z toho, že pro hodně lidi nic jiného nebylo". Na F1/F1V právě neměl nárok jen tak někdo, kupovalo se to přes ČSTV a kromě jména to s turistickým Favoritem mělo společného jen dost málo)