Hledání ve windows jsem nikdy nepoužil, na většinu operací se soubory používám dvoupanelové manažery (konkrétně TC).
Nicméně věci, které rozhodně potřebuju Windows stále neumí udržet nějaké okno trvale nahoře/dole, nemá více ploch, použitelný a "rychle aplikovatelný" skriptovací jazyk a podobně.
A co z toho vyplývá? Že žádný systém nikdy nemůže být hotový - to by znamenalo, že na do něj už nejde nic přidat, ani v něm není třeba nic opravit, což je sice pěkná teoretická úvaha, v uvedení do praxe ale brání pár takových detailů, jako implementace... :D
v zasade souhlasim... co potrebujes ty potrebuji i ja a potrebuji prostor na prostredi ktere me neomezuje, Mamlasek naznacoval neco v duchu ze je Linux nedodelany a jak rikas ty on je spis otevreny.. to je rozdil, desktop a pracovni prostredi si nastavils jak potrebujes, daji se udelat ruzna prijemna reseni, ale nikdo ti nehodi univerzalni balik, ktery bude vyhovovat vsem.. Kdo je na tohle zvykly bude rikat ze je "TO NEDODELANY" :) opak byva pravdou
pouzivam mint asi tri roky takze mam jasnou predstavu co je a co neni "dotazeny".
Co neni dotazeny:
- neco je cesky neco anglicky
- nekolik moznosti jak menit nastaveni, cloveka to mate
- system balicku ne vzdy stoprocentni (zlepsovani ale nabiha geometrickou radou)
- oproti win a mac nestabilni a pomaly flash
ale jinak je to fakt skvely distro
Nechci se nějak moc zastávat Windows ale tolik různých distribucí a klonů nikdy neměli a mít nebudou navíc v poslední době jsou změny pouze grafické a system jde od deseti k pěti, co se týče programů nic nového takzvaně se vylepšují staré programy ale je to bída pro nás starší kteří se nebudeme nebo nechceme učit anglinu je to k ničemu. Zkouším linuxi jednou za čas od RedHat 5,6 a víc a víc se mi odcizují.
Napsal to výstižně právě proto, že Linux se vyvíjí za pochodu a po částech. A bohužel nesystémově, hlavně pro lidi zvyklí klikat. A pokud z toho chceš mít fungující OS, musíš pro to něco udělat, prostě je to pro lidi, ne pro stádo, jako OS ze zámoří. Bojuji s tím taky, a MINT je první distro, ve kterém se mi povedlo oživit TV kartu v PC, to jen tak, pro zajímavost, a to nejsem žádný floutek, co musí být "in" za každou cenu, i když bych si nějakou výstřednost ve svých 66 letech dovolit mohl...
'flexibilne' otevrene :D :D to mi připomíná tohle: http://www.lowbird.com/data/images/2011/02/4chan-1297620829019.jpg
I tenhle priklad je bohuzel na p.cu, protoze v tvem obrazku chybi u mac a win4 pohled na okna, kde bys videl mriz, u win zeleznou, hezky natrenou a u mac zlatou, ale porad mriz.
Linux by se spis podobal, kdyz uz si hrajes na obrazky, k mobilheimum - mobilni dum.
Jsou luxusni, vytapene k celorocnimu pouziti i mene zarizene, levnejsi.
Ale je to hotove bydleni, urcite ne to, cim ta kolaz zavadi neznale lidi :-(
To ano a ještě bych dodal, díkybohu, že to není Windows, tam není dotažené lautr nic a uvedením Metra se zas vzdálili pár honů do prehistorie. :-D Fuj, samé hranaté nesmysly a mrhání místem. Zlaté Gnome 2, ale tady tohle taky vypadá použitelně. Mimochodem - aktuálně jedu na Unity a kdyby lehce vylepšili ten levý panel, docela je už použitelné. Vlastně jsem zjistil, že je pro mě zajímavější pamatovat si názvy aplikací a jen naklepat začátek a mám aplikaci spuštnou o pár sec dříve, než se proklikávat meníčkem. :-) Ale každý přístup má něco do sebe...
Ale no tak. Linux je spíš pro chytré (čtěte lidé, kteří chtějí pořádný OS a ne jen falešné pozlátko) uživatele, ne pro lamy (i když pár z nich jsem Ubuntu nainstaloval a ejhle, on se jim líbí a někteří ho už spokojeně používají celé roky), které musí mít vše out of box. Pro mě je Win7 spíš taková hračka, kterou si semtam pustím, abych se koukl, co že tak úžasného na tom OS je. Pokud bych chtěl kvalitní alternativu k Linuxu, je to jedině Mac OS. Ten je alespoň kvalitní. Windows je jen slátanina, naštěstí ve verzi 7 kapku snesitelnější. Nicméně nastavení má stále chaotické a to, co udělám v Ubuntu 2 kliky, tak ve Win7 se musím nesmyslně čímsi půl hodiny proklikávat. Ten start je podobný jako ve Vistách a to vyhledávání nic moc. Upřímně. Hlavně kdo se v tom nepřehledném zmatku bez kategorií má vyznat?? ;) Ale proti gustu žádný dišputát. Já od svého OS očekávám snadnou instalaci LAMPu a pokročilé síťové nástroje a user-friendly prostředí. To prostě Win nemá a je neintuitivní. Jediné, co se mi na Windows líbí, jsou ikonky. :-D Ty nedám a fuj fuj Metro.
Ani si nemyslím. Jsem průměrný uživatel PC, který ale chce něco víc. ;) Zajímavé je, že dnes jsem otci upravoval fakturační systém a chybělo mi Unity, protože má starší počítač a starší Ubuntu. Je to podivné, ale je to tak. A to mi tak z počátku bylo proti srsti hehe. Netvrdím, že je dokonalé, ale lepší jak Windows. Prostě já mám rád "jiné" ovládání. Můj názor a nestydím se za něj. Ani vám jej nevnucuji, jak si možná myslíte. Když si vezmu, jak jsem obhajoval Gnome2 a teď jsem tak zvyklý na Unity. Ovšem ani za BFU se nemůžu považovat...
Tak zatím Mint 12 se mi líbí, musel jsem doinstalovat zvlášť češtinu do aplikací tak jako autor článku, jediné co mi tu opravdu chybí v MGSE je možnost přidání panelů. Co se týče GNOME 2 - META, tak mi to celé zatuho, oběvila se pouze pracovní plocha a nešlo to ani vypnout. Zůstávám na LINUX MINT 11 a na druhém 2,5 disku zkušebně LINUX MINT 12 s MGSE
Ja som testoval 12stku a narazil som na neprijemnu vec. Neslo mi nakonfigurovat tlaciaren na klasickom LPR porte. Stale to hladalo sietovu alebo USB a nebola moznost rucnej konfiguracie. Neviem kde urobili vyvojari chybu. Mozno po case to pojde. Zatial zostavam na Ubuntu 11.04
A nejde to ani přes webové rozhraní CUPS? http://localhost:631/admin/
Přijde mi, že pokud se v poslední době chce někdo opřít do Linuxu, tak si vezme do pusy Unity.
Osobně jsem začínal na RedHatu, zkusil Kubuntu, u něhož jsem zůstal realtivně dlouho, ale poté, co jsem nepochopil plasmový desktop, tak jsem si našel Kde Mint. Ten mi vydržel do příchodu Unity. Ubuntu s Unity jsem vyzkoušel a světe div se, opustil Mint, i když jsem jej měl rád.
Unity mi připadá jednoduché a graficky sjednocené. Možná že není tak "geek friendly", ale pro mě je to krok správným směrem k nalákání nových uživatelů. To, že odejde pár skalních linuxáků? Proč ne, pro ty jsou jiné "Linuxy".
Jiný Franta jiná zkušenost. Dal jsem kamarádovi počítač s Ubuntu 11.10 a Unity. Jako běžný uživatel - konzument měl staré PC s Windows XP a po cca dvou týdnech používání Ubuntu si systém pochvaluje jak je intuitivní. Unity má svoje chyby, ale používat se dá. Já osobně si s hodnocením počkám na LTS verzi.
Jsem rád za každého nového a spokojeného uživetele Linuxu a snažím se ho dávat všude kolem sebe. V tomto případě díky za Ubuntu.
Buď jste už s Linuxem přišel do styku a máte zažité návyky a nebo jste Ubuntu s Unity na počítači ještě neměl a znáte ho pouze z diskusí a komentářů. V prvním případě Unity pro vás opravdu není, ve druhém případě asi taky ne...
Až si ho vyzkoušíte a zkusíte si představit, že máte dotykovou obrazovku, tak dejte vědět.
Že bych jako zasedl k dektopu, představil si, že je to tablet a hned by se mi s tím lépěji a radostněji pracovalo? :)
Pracuji na Linuxu i ve Windows, zkoušel jsem různá prostředí a Unity mi přišlo ze všech nejhorší. Aktuálně používám Gnome Shell který mi vyhovuje. Unity jsem si zkusil naposledy zapnout včera abych zjistil co je nového a zjistil jsem, že když mám otevřená dvě nezávislá okna ve Firefoxu a jedno zavřu, tak se zavře i druhé. Zajímavá fičura.
Tak tak. Převážně souhlas.
Uživatelsky:
1. Ke Gnome 2 můžu obvykle sednout ve výchozí konfiguraci a začít pracovat.
2.a Gnome Shell, Xfce, LXDE nebo "uživatelskou kombinaci WM a panelu" si musím chvíli ladit (něco je nastaveno hned, něco chvíli trvá), ale taky se mi s nimi pracuje bez problémů.
2.b Windows v práci. Co dodat. Skoro všechno mám přednastavené od ICT, ale chybí mi trocha komfortu. Chvílemi nějaká aplikace sežere víc prostředků, než je zdrávo, čímž zhorší odezvu systému. MSIE čas od času spadne (respektive neustojí pád v něm běžící aplikace). Chybí mi "copy on select, middle click to paste". A podobné drobnosti.
3. KDE3 - nic proti, ale prostě mi nějak nesedí.
4. KDE4 - nic proti, ale prostě mi vůbec nesedí.
5. Unity.
Z pozice "instalátora":
Linux:
- nainstaluju rozumně zvolenou distribuci
- restartnu do nové instalace
- zaktualizuju
- nastavím pár drobností
- odevzdám
- zapomenu
Windows:
- nainstaluju (během čehož přetrpím několik restartů)
- dílem od výrobců HW, dílem z různých pofidérních zdrojů pohledám ovladače
- nainstaluju chybějící ovladače (během čehož opět přetrpím pár restartů)
- zaktualizuju
- zrestartuju
- zaktualizuju
- zrestartuju
- zaktualizuju (proč dopr...e nejdou ty aktualizace udělat všechny najednou?)
- zrestartuju
- zaktualizuju
- zrestartuju
- z více či méně důvěryhodných zdrojů postahuji požadovaný SW a kodeky
- začnu instalovat požadovaný SW
- zjistím, že v systému chybí jakési knihovny nebo další aplikace
- hledám knihovny a aplikace pro vyřešení závislostí po všech čertech a ďáblech
- instaluji knihovny a aplikace z předchozích dvou kroků
- dokončuji instalaci požadovaného SW a kodeků (pokud se neobjeví další nesplněná závislost)
- pro kontrolu zrestartuju
- odevzdám a přitom se modlím, ať to uživateli vydrží alespoň půl roku bez mého zásahu
To je ještě dobrý. Instaloval jsem před pár týdny W7 ségře na NB (abych se zbavil té tuny bordelu přibaleného k OEM instalaci). Nainstaluju, restart, nebootuje. Že by AHCI? Přepnul jsem režim SATA řadiče. Nainstaluju, restart, nebootuje. Stáhnul jsem drivery pro řadič. Nainstaluju s podstrčením ovladačů, restart, nebootuje. Podobné šílenosti jsem zkoušel asi 4 hodiny. Pak jsem to vzdal a šel se na to vyspat. Druhý den jsem ještě jednou prolezl (po kolikáté už?) nějaká fóra a z jakéhosi pofidérního zdroje stáhnul W7 Recovery disk. Vypálil, nabootoval z něj, opravil MBR a voila: ono to najednou bootuje.
Presne s vami suhlasim. Unity mi vyhovuje a tiez si myslim, ze je to krok k ziskaniu novych uzivatelov. Beznym userom v Unity nechyba to, ze si to nemozu "az tak" nastavit, nakolko v Gnome2 to tiez nebola uloha pre BFU, ale casto bez pisania prikazov do terminalu to proste neslo. Otestoval som Unity na dvoch Win useroch (moja mama, teta) a v pohode "bez skolenia" na tom ficia...
Ja som upgradol ubuntu 10.04 na mint12. Chyba by stare dobre gnome2. Gnome3 je necustomizovatelne a tak 2-3 krat za den padne ze je treba zhodit Xka. Okrem toho tak raz za hodinu zmiznu panely a nasledne sa respawnu - nastastie nestratim okna.
Teraz ficim na gnome3 fallback mode a je to lepsie ako full gnome3.
hej, tie pady som zaznamenal aj ja, ale napriklad vo fedore sa mi to nestalo, ale linux mint, tam to padalo , refreshovalo, dakedy padol celi ten kompozitny window manager, a nebolo to tam dobre, neviem preco ale vo fedore mi to nerobilo, ale uz si neviem spomenut ci som mal nvidia alebo nouveau ovladac, kazdopadne unity mi nepadlo na tom nouveau 3D ovladaci to slo paradne, nvidia ovladace zas v unity nejdu moc dobre, su tam rozne bugy s tymi ovladacmi, ja teraz dost riesim ovladace a prostredia, nemozem sa nikde usadit, vsade podla verzie ovladacov, prostredia a neviem coho sa to sprava inak, a ja tu Nvidia 9800 Gt nemozem nikde takm rozbehat ze by slo vsetko co by som chcel, kamarat mi donesia starsiu ati kartu, tak to vyskusam ci na tom s podporou niesu lepsie, lebo fakt, mam linux uz rok (asi), ale bolo to dobre akurat dokym neprislo gnome3 a unity, tie prostredia sa mi nepacia, koli malo moznostiam, dokym neboli tak sa dalo v pohode ubuntu, gnome2 nvidia ovladace, alebo aj fedora a v pohode, ale teraz som uz zufali, neviem este co idem robit, skoro furt zvazujem moznosti ktore este neboli, dufam ze to mate to dako spravi :) , ja ked programujem a vsetko mozne robim, potrebujem to mat proste inak ako tie 3D desktopy ponukaju, toto je parada http://orangeblacktux.ic.cz//files/test_user_01/Obrazovka-3.png , ubuntu 10.04 , takto by som chcel mat spravene prostredie, nanestastie tam zas robili problemy ovladace :(
Pridavam sa - Gnome 3 mi na minte pada ako hruska, miznu ikony z plochy, okna aplikacii sa menia na kosostvorce, alebo cele proste zamrzne. Mama grafiku ATI, pri pouziti slobodneho ovladaca je to lepsie, len zase vykon nestaci - hry aj celkom jednoduche su trhane, vidoe trhanem scrolling stranok tiez - ale efekty paradoxne bez chyby. Pri pouziti MATE relativne bez problemov. Nastastie existuje kubuntu-desktop, pomocou ktoreho som z Mintu vykuzlil za 15 minut system funkcny a s predvidatelnym klasickym ovladanim. Tam mi napodiv ide vsetko OK, aj akceleracia. Priznam sa, ze z Mitu som dost sklamany - vlastne som si mohol rovno nahodit Kubuntu. Ktovie co by robilo Unity - ak je tiez take nestabilne, tak to nebude ziadne terno.
Gnome 3 celkem rádo běhá s composingem tzn. akcelerovanou grafikou a využívá nějaký ty grafický rošíření, které nemusí váš aktuální ovladač grafické karty podporovat správně.
Osobně jsem z určitýho důvodu zkoušel libmesa-swx11 nebo nějak tak se to jmenuje a Gnome 3 se dalo by se říct ani neobjevilo... Zatímco fall-back mód kupodivu fungoval. Takže to zda Gnome3 běhá závisí hodně na ovladačích grafické karty a na openGL knihovně (nejčastěji Mesa). Pokud vám náhodou gnome 3 blbne chce to mrknout po aktuálních ovladačích či knihovnách OpenGL. Překompilovat si aktuální či tak něco závisí na vašem HW.
Pokud vám nesedí gnome3 jak je již napsáno výše existuje v distribuci něco.. co se jmenuje MATE a co vypadá a chová se jako gnome 2 (i přes to že je to snad nějaká úprava gnome 3).
Jinak mě osobně gnome3 s rozšířením mintu (MGSE) sedí naprosto popřepínal jsem si pár přepínáčků (v "pokročilá nastavení") a myslím že ten desktop nemá konkurenci ovládá se velmi efektivně a vypadá dokonale.
Ani Linux Mint 12 nie je žiadnou výhrou, aj keď oproti poslednému Ubuntu je to trocha lepšie.
Osobne som tou distribúciou sklamaný, aj pri použití MATE sa mi vidí to horšie ako bolo klasické gnome.
Preto je asi lepšie prejsť buď na Linux mint debian (LDME) s klasickým gnome 2, alebo na lubuntu (LXDE).
Kde v oboch prípadoch si môžem nakonfigurovať vzhľad podstatne lepšie ako v tom čo ponúka Linux Mint 12.
Zajimave, ze michas LMDE (Debian based) s Ubuntu based distrem, ale budiz.
A kdyz uz chces tak moc konfigurovat a citis se na to, proc si nenainstalujes klasicky Debian (Squeeze ci tesing) a nenakonfigurujes si vse jen podle sebe ? :)
Kdo je spokojen s LinuxMINT 9 LTS, 10 nebo 11, zatim neni nejak extra duvod prechazet na 12-tou verzi.
A ty novejsi veci, ktere jsou v LM 12, si dokaz ten, kdo umi :), nainstalovat sam i do starsich verzi LM.
vsetko pekne a fajn, akurat blbe je ze ak ma clovek APU AMD Llano, tak sa po boote z dvd dostane len k ciernej obrazovke. kvoli problemom s ovladacmi grafiky.
problem sa da obist:
First I added nomodeset to the compatibly boot option (from the 64bit-dvd) (before the --)
Then I installed mint 12 (finally got video here)
Then I booted into recovery mode (standard had no video)
Then I downloaded the 11.11 catalyst drivers from AMDs website and installed.
http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=59&t=86937&start=0&hilit=amd+a8
Nikde jsem nenasel CD s textovym instalatorem, jako je Ubuntu Alternate CD.
Mam "stesti" na grafiku NVIDIA GeForce GT240. Kvuli nouveau ovladaci se mi vubec nepodari nabootovat do live distribuce a nemuzu tedy instalovat.
U Ubuntu alternate CD jsem nainstaloval ubuntu, pote nabootoval do zachraneho rezimu a vymenil ovladac:
apt-get remove nouveau-firmware xserver-xorg-video-nouveau
apt-get install nvidia-current
Podle komentaru se jedna o karty (mozna i dalsi):
NVIDIA GeForce FX Go5700 64MB
NVIDIA GeForce GTX460
NVIDIA GeForce GT240
NVIDIA GeForce 8600
Tak já jsem byl u článku hlavně zvědavý na hodnocení a popis MGSE, rozšíření GNOME 3, protože to je hlavní novinka nového Mintu. Článek v úvodu zmínil, že v novém Mintu je MGSE, a v závěrečném hodnocení ho dal do výčtu kladů. Mezi těmito dvěma body se mi o MGSE nepodařilo najít žádnou zmínku, jako např. aspoň jeden důvod proč bylo dáno do toho výčtu kladů. Jediný náznak je v tom úvodu v neuchopitelné větě „Jinak je poznat, že MGSE je navrženo tak, aby vám pomohlo pracovat efektivněji ve více aplikacích zároveň“, kde ona věta, respektive slovo „jinak“, postrádá jakoukoli souvislost s předchozími větami, a tak v osamělé záhadnosti působí jako artefakt odněkud omylem zkopírovaný.
Trochu mi ten vývoj uniká.... Jsem zatím spokojeným uživatelem ubuntu 10.10 a ještě dlouho asi zůstanu. Byl jsem přinucen na nový notebook nainstalovat pouze nové distro (grafika RADEON HD 6320) a tak pro "rychlou" instalaci jsem postupně vyzkoušel jak ubuntu 11.10, tak i Linux Mint 12. Chtěl jsem vypnout šetřič aby uživatelé nemuseli pořád dokola vypisovat heslo ...a nic. Prostě leccos už nejde nastavit. Zavřu notebook, otevřu ... a nic. Nefunguje uspávání. Ikony super velké, ale trochu moc. Takže nakonec na notebook přišlo kubuntu 11.10. Prostředí KDE je už zbavené dětských nemocí a bohužel nové GNOME, (případně UNITY) to ještě mají před sebou.Snad to nebude trvat dlouho.
skúste universal USB installer
http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/
Je tam už pridaný aj Mint12
Pouzivam Mint od verze 7, a k naproste spokojenosti, nyni jedu na v.11.
Taxem si stahnul novou verzi 12.
Zde jsou me postrehy:
-Nejaka lista nahore, co mi ubira-zmensuje velikost obrazovky (wtf?)
-Jdu pravou mysi na dolni liste pro nastaveni (wtf?)
-OK, jdu pravou mysi na horni listu pro nastaveni (wtf?)
-Jdu na Start > Control center ... (wtf?)
-Po x-minutoven hledani najdu nejak (nevim jak) nastaveni LAN > snazim se vlozit manualni nastaveni (wtf?)
-Jiz drive nekde na netu jsem se docetl ze ta horni lista se snad da vypnout ... ale nic takoveho nenachazim (wtf?)
-OK, hledam 'Shut down' ... ale kde to je (wtf?)
-Resume - Po cca 15-ti munutach tapani v Mint 12, to neslo vyresit jinak nez tvrde podrzeni vypinace pocitace.
Dle mne - zlata verze Mint 11.
(nove menu v.12 je bohuzel cesta do pekla, stejne jako v Ubuntu)
Byl jsem hned po instalaci Lisy nadšený, vše mi šlapalo. Ale postupně se začaly objevovat drobné bugy. Byť pravidelně updatuji via update manager. A nebo možná právě proto.Souhlasím s Tebou, že Katya je lepší, ale já za ještě lepší, stabilnější a spolehlivější považují desítku.
Na HP Mini 5101 používám Mint už od verze 8 bez nějakejch větších problémů, a to i s Compizem s hodně přehnanejma grafickejma vylomeninama (průhlednost, plný animace, kostka, 3D okna... akorát třeba bez windows blur). Jinak s Mintem jsem ve styku už od verze 3.1, takže od "starověku". Na dvanáctku jsem se připravil už když vyšlo Live GNOME 3.0 (s Fedorou) a na zkoušku jsem ho švihnul i do Katyi, ale tam se to dost třískalo s dvojkovým GNOME. Tenkrát mi to i přes pár much sedlo a můžu říct, že jsem se na poslední verzi těšil. Původně měl údajně mít GNOME 3 už Mint 11, nakonec to odložili.
Co se týče možností nastavení GUI, tak tam se vlastně meze nekladou, díky kombinaci JavaScriptu a CSS. Motivy si nastavim na koleně a navíc k tomu není potřeba se odhlásit/přihlásit, jenom restartnout Shell (Alt+F2 r enter), tudíž změny jsou vidět zhruba během pěti deseti vteřin. S rozšířeníma Shellu je to u mě trochu horší, pač v JavaScriptu hodně plavu, ale dá se to rozlousknout. Je mi jasný, že takhle se v tom běžnej Franta vrtat nebude (ale z voken by už měl bejt zvyklej na ledacos :D) a že já jsem chorobnej šťoural i co se týče systému. To ale dle mýho názoru nemění nic na tom, že Linux Mint se snaží celou dobu bejt co nejvíc user friendly právě pro přeběhlíky z voken, i když s GNOME 3 je to pro voknaře k zamyšlení, proto bych možná doporučoval na zkoušku nejdřív Katyu a po zaběhnutí Lisu.
Jako nelinuxak jsem odzkousel uz davno mandrivu od r. 2006, Ubuntu a ruzne distribuce ve snaze najit neco, co bude v grafickem prostredi aspon trochu kompaktne fungovat po zapnuti...LinuxMint 11 neměla s nicim i po live cd ,problémy...Naistaloval jsem a bezelo wifi, bluetooth, media, office....
zkrátka všechny ti potrebne blbosti, co dnesni uzivatel chte nechte pro praci s PC potrebuje...
Verim, ze LinuxUnit 12 je ješte lepší a v nejbližší priležitosti odzkouším..
škoda těch chyb v ceske lokalizaci.
Kazdopadne jen tak dal. Diky
Vlastikvlk Brno
Co třeba takhle? http://community.linuxmint.com/tutorial/view/62
Je už přihlašování: Bílá písmena a políčka na téměř bílém pozadí té obrazovky, co je ukázána v článku. Dva jsme na to čuměli, oba se zkušeností s linuxem, než jsme našli, kde to na ploše vůbec je. Tady prostě udělali soudruzi z Mintu chybu. Dokážu si představit, že to BFU nainstaluje, spustí a nedokáže najít přihlašovací dialog.
Na druhé straně výhoda: je zde možné mít dva na sobě nezávislé účty s rootovskými právy, takže je mám já, coby osoba zodpovědná za počítačovou učebnu, i správce sítě (a nemusíme navzájem znát svá hesla).