Hezký. A nebude to spíše tak, že textové soubory používá jako zdroj, závazná data, zatímco binární db slouží jako cache pro rychlý přístup? Přeci jen GConf je v prvé řadě konfigurační služba. Ostatně tento princip je standardní. (S výjimkou windows světa.)
Pokud uvedu:
sudo aptitude purge programtak mi ho odinstaluje včetně veškerých souvisejících dat (konfigurace, var, ...). To považuji za zcela automatické. Určitě na to existuje i nějaké klikátko, ale takto je to rychlejší... Jo, teď jsem sem koukal do Synapticu. Je tam volba odstranit úplně.
"A s těmi downgrady Visty na XP poněkud přeháníte." Faktem je, že Vista má prokazatelně výrazně nižší nástup než měly předchozí verze Windows, a na tom, že jejich více než pětiletý vývoj neodpovídá výsledku, se shodnou prakticky všechna prestižní IT média a komentátoři po celém světě.
"MSIE se dostal na téměř 100% trhu browserů proto, že si MS (stejně jako Netscape) myslel, že existuje něco jako trh browserů. Jenže takový trh neexistuje. MS by klidně mohl balit k Windows Firefox, a jeho tržby by nijak neutrpěly." A proto vydávání nových verzí IE zrychlil z více než 5 let (IE 6-7) na polovinu (IE 7-8), aby aspoň zpomalil nástup konkurence kvalitativně lepší ve všech ohledech, která má přednastavený jiný výchozí vyhledávač než IE s Live od Microsoftu? Změny návyků uživatelů jsou výrazným psychologickým problémem, neboť i Firefox před lety začínal na procentu, přestože už v té době byl lepším produktem. Už mnoho let se s Petrem Krčmářem shodneme na tom, že v této oblast důležitá nejsou ani tak konkrétní čísla, jako spíše celkové trendy v oblasti. Během podzimu Linux pravděpodobně překoná procento celosvětově i v ČR (Toplist) a nic nebrání v posilování jeho podílu o třetinu nebo i více ročně. To není málo, Firefox začínal podobně a také jej lidé před 5 lety bagatelizovali tak jako vy teď Linux...