Škoda, že v přednášce o PostgreSQL nepadlo, že domény jde použít třeba pro vytvoření podtypu, který omezuje text na základě regulárního výrazu – hezké použití je např. vytvořit si doménu pro e-mailovou adresu.
Pak taky nebylo moc jasné, jaký je rozdíl mezi dědičností tabulek a tím, když si udělám tabulky potomků a k nim pohled (view), které je sjednotí a bude dělat jejich předka – protože ani při dědičnosti nejde do předka zapisovat.
Právě, snažil jsem se o co nejjednodušší příklad, a case insensitive doména bylo to nejjednodušší, co mne napadlo. U domén se fantazii meze nekladou. Docela by mne i zajímalo, na co je lidi dokáží použít.
Dědičnost a pohled - rozdíl je v dynamice, dědičnost je dynamická, pokud přidáte předka o nic víc se nemusíte starat, kdežto pohled byste musel aktualizovat.
BTW: neplánuje se nějaký „transparentní“ partitioning, jako jen např. u Oraclu? Aby nebylo potřeba záznamy vkládat do konkrétní partyšny, ale tohle zařazení se provedlo samo bez práce uživatele. Zatím to jde asi jen pomocí procedur nebo možná triggerů.
U Postgresu neexistuje "plánuje se". Buďto někdo napíše patch nebo, nebo nic není. V plánu to samozřejmě je, ví se o tom, že partitioning v PostgreSQL je dost primitivní - dokonce i existuje několik patchů, ale žádný nebyl dostatečně kvalitní - v posledním commitfestu je patch, který je označen jako Auto Partitioning, takže možná se něčeho dočkáme. http://wiki.postgresql.org/wiki/CommitFestInProgress
..který tiše předpokládá že Brno je pupek světa, tudíž kde jinde než tam, by se mohla podobná akce konat. Co tak příště věnovat alespoň řádku tomu kde a kdy se tato akce konala? Nebo si to má návštěvník pokaždé dedukovat z přívlastku "brněnský"?