Ten "nějaký vlastní jazyk" je značně úsporný, generuje kompaktní bajtkód, je léty prověřený a funguje.Jo, funguje. Možná je jeho bajtkód kompaktní, ale na starších počítačích IMHO příliš rychlý nebude (budu rád, pokud mne příště "uzemníte" nějakým důkazem, ne nepodloženými tvrzeními).
proč by měli dělat práci za jiné distribuce?A proč by nějaká firma měla dělat svůj software "ohleduplný" a podporující jiné platformy? Měli bychom raději všichni aktivně bránit naše intelektuální vlastnictví.
ale na starších počítačích IMHO příliš rychlý nebude (budu rád, pokud mne příště "uzemníte" nějakým důkazem, ne nepodloženými tvrzeními).Hlavně že Vy mě "uzemňujete" tunami důkazů a ne jen dohady. Tak namátkou - timing načtení konfigurace různých modulů a její uložení na počítači s 1GHz procesorem:
# time yast users real 0m5.857s user 0m3.152s sys 0m0.680s # time yast lan real 0m4.339s user 0m2.464s sys 0m1.180s # time yast disk real 0m6.791s user 0m2.928s sys 0m1.524s # time yast repositories real 0m5.038s user 0m1.756s sys 0m0.804s # time yast sshd real 0m10.861s user 0m0.616s sys 0m0.136s # time yast mail real 0m10.226s user 0m3.180s sys 0m1.188sTak to je opravdu strašně náročné. Naparsovat konfiguraci, prezentovat uživateli, znova ji uložit. S transakčním zpracováním všech operací a důkladnými logy na požádání. U většiny věcí pod tři sekundy User CPU time na stroji, který bych koupil jako poslední výkřik techniky někdy v roce 2001, možná. Nechci prudit, ale Vy asi musíte Novell hodně nenávidět.
Vy jste, s prominutím, kus vola. Různé distribuce různě balíčkují různý software, mají vlastní defaultní konfigurace a tak, a Vy čekáte, že vývojáři SUSE budou procházet /etc jiných distribucí a dělat switche v SCR agentech, podle toho, jak se třeba frantík v Mandrive zrovna vyspal a rozhodl se rozdělit nebo nerozdělit httpd.conf na tři, sedm nebo deset souborů a jak vyřešil vhosty? Vývojáři YaSTu velmi úzce spolupracují s balíkáři v SUSE. Budete po nich chtít, aby začali totéž řešit s balíkáři jiných distribucí? Právě proto, že tohle je "distribučně závislá" věc. To už můžete rovnou obvinit Debian z toho, že jeho /etc strom není ohleduplný k YaStu. To, že si distribuce, která chce YaST používat, vyhradí pár lidí na to, aby nejnižší konfigurační vrstvu YaSTu nasadili nad vlastní konfiguraci, je jediná možnost.proč by měli dělat práci za jiné distribuce?A proč by nějaká firma měla dělat svůj software "ohleduplný" a podporující jiné platformy? Měli bychom raději všichni aktivně bránit naše intelektuální vlastnictví.
není žádná vrstva mezi GUI a konfigurákemAsi byste si měl něco přečíst, než něco takového vypustíte z úst...