Opět díky za článek.
Doplním k těm dvěma nastavovacím programům. Ten na nastvení vzhledu okrajů a titulku okna a vzhledu menu je "obconf" - nastavovátko Openboxu. Ten na gtk a ikony je "lxappearance", součást lxde. To kdyby někdo neměl takhle řešené menu.
Instalace ikon i tématů stačí nakopírováním do příslušných adresářů - ~/.icons a ~/.themes I když něco z toho jde přímo pomocí dotyčných nastavovátek.
A zdroj krmení na box-look.org či gnome-look.org a podobně.
ukážka hneď v druhom obrazku:
http://www.root.cz/clanky/prvni-dojmy-z-noveho-opensuse-12-1/
inštalácia v dvd:
http://software.opensuse.org/121/cs
zaujimalo by ma ako je to s uspanim. Na mojom Ubuntu sa pri pouzivani Gnome uspi aj zobudi PC v priebehu par sekund. Nainstalovany Lubuntu-desktop sa uspava velmi dlho - viac ako minutu, podobne aj preberanie trva dlho (skoro ako cisty start). Asi sa teda pocitac neuspi na RAM ale rovno hibernuje na HDD.
nastavit, aby každá plocha měla jiné pozadí?
KDE3 to umí, KDE4.0 a 4.1 ne (další jsem netestoval), gnome to taky neumí.
Jinak na LXDE jsem přešel na počítači doma, v práci i na chalupě, jakmile začali mršit gnome na "gnome3" a "unity" a jsem spokojen. Je to čisté a podle uživatelových potřeb a příkazů se chovající prostředí, které nic násilně nevnucuje a nepřekáží v práci. V podstatě jedině tahle vlastnost KDE trojkové řady mi na něm chybí (ale o nic jsem nepřišel, když ji zmíněné zmršeniny také nemají).
Kritizovat je snadné, tvořit mnohem těžší. Proč mi v hlavě po pročtení bullového příspěvku neustále naskakuje slovo "troll"? Já v Archu používám LXDE dlouho, ale nikoli jako hračku, ale jako pracovní prostředí, v němž pracuji a jen zřídka experimentuji. Autor má zjevně k tématu pod Sabayonem stejný přístup...
Lze v LXDE definovat alternatovni klavesnici a kombinaci klaves pro jeji prepinani (treba SHIFT+CAPS, CTRL+SPACE, atd)? Indikator rozlozeni klavesnice v LXDE je, rozlozeni klavesnice lze zmenit, ale nelze pridat alternativni klavesnice a prepinat mezi nimi. :-(
Toto je posledni zasadni nedostatek LXDE a proc zatim zustavam na GNOME2.
Ja sice nepouzivam LXDE ale cisty Openbox a mam v subore ~/.config/openbox/autorun.sh nastavene aby sa mi po starte Openboxu spustilo nasledovne mapovanie prepinania klavesnice:
# Prepinanie klavesnice sk en pomocou Shift+LavyAlt
setxkbmap -layout us,sk -variant qwerty -option grp:alt_shift_toggle
Pokud pisete romany, zrejme vam ceska klavesnice vyhovuje. Pro programovani, tabulkove vypocty a adminstraci systemu je efektivnejsi US klavesnice (nebo ne?). A pak, treba cely den pracujete v anglicky mluvici firme s anglicou verzi systemu s anglickymi zakazniky; v tomto pripade cestinu pouzivate skutecne jen vyjimecne.
Jak pisete na ceske klavesnici cislice? Na numericke klavesnici, ze? A co kdyz ji nemate, treba na netbooku? Kdyz chcete spocitat neco na kalkulacce, to zadavate cislice se SHIFT? Trosku tezkopadne.
Asi je to jen o zvyku, ale jsem tady uz dlouho, kdyz jsem zacal s pocitaci, byl veskery SW anglicky, textove editory se hackovaly aby umeli aspon zakaldni ceske znaky, resili se problemy s kompatibilitou kodovani, atd, atd. Jsem spise programator nez spisovatel, naucil jsem se zit bez cestiny a prechod na ceskou klavesnici (100%) povazuji za krok zpet. Stareho psa novym kouskum nenaucis... ;-)
A pak jsou tady jeste uzivatele klavesnic Dvorak... ;-))
Jeste si, musim rypnou na adresu prodejcu HW. Vsimli jste si, jak malo "ceskych" klavesnic prodavanych v CZ ma dusledne popsane ceske znaky? Minimum (existuje vubec nejaka?), vetsina prodavanych klavesnic ma na klavesach jen ceske znaky, ale specialni znaky naprosto ignoruje; snad s vyjimou zavinace. Znaky |\#{}[], atd se nepopisuji; evidentne vetsine ceskych uzivatelu nechybi, nepotreebuji je k tomu, aby mohli vytvorit obri prezentaci s fotkami z dovolene a tu pak emailem rozeslat vsem znamym z adresare.
Na MS ocenuji, ze uz v dobach MS-DOS slo vzdy prepnou layout klavesnice do US rozlozeni (CTRL+ALT+F1). Netusite jak je to proziravy krok, dokud vas nevyslou na servisni zasah k francouzkemu zakaznikovi, ktery defaultne pouziva FR rozlozeni klavesnice.. ;-)
A vubec, Linuxovym distribucim tato moznost chybi, nelze se prepnout na defaultni rozlozeni klavesnice, ktere bude vzdy stejne (historicky US QUERTY).
Pokud mě tušení neklame, tak se jedná o info, které je např. zde: https://packages.sabayon.org/show/conky,31097,sabayon-limbo,amd64,5,standard/#package-widget-show-what
Ten userflag tam samozřejmě je, ale pořád si myslím, že úplně pochopitelné to na první pohled není a už vůbec ne uživateli, který to nemusí tolik pitvat
Ano, tak to i je, pak zbyva jen dotaz, proc autor vubec takovou vec zminuje v clanku, kdyz:
- souvislost s LXDE nulova
- relevantnost pro jinou distribuci nez Sabayon pochybna (napr v gentoo mam "-audacious" et voila neni tam, ze)
- ani neobjasni proc tomu tak je
Jasne vybral sem si tady konkretni vec, ale bohuzel na me celej "serial" pusobi jako spichnutej horkou jehlou a o LXDE informaci poskrovnu, kdezto o blbostech kolem spousta neuzitecnych informaci. Pro inspiraci koukni treba sem http://www.root.cz/serialy/okenni-manazer-openbox/ takto ma vypadat poradnej serial (btw mohls z neho i dost infa o LXDE nacerpat, ponevadz na OB defaultne bezi).
Lubuntu je skvelé, zvlášť po doplnení o lxmed, až na takú drobnosť, nefunguje mi tlačítko "sleep" pri zapnutom numlocku, počítač nie je možné uspať.
S vypnutým numlock to uspať ide, v ubuntu (gnome) a v xubuntu to funguje.
Ak by niekto vedel prečo, a ako to napraviť, bol by som za to povďačný.
Nechci se v tom šťourat, ale tato informace je zavádějící. Je možné, že autor dosáhl uvedeného snížení, ale pouze cestou výměny aplikací (které nesouvisí s používáním Xfce nebo LXDE).
Víceméně mi ani není jasné, jak tato výměna proběhla, když do nové spotřeby jsou obecně uváděny aplikace nejvíce náročné na paměť - OOo, Firefox, Thunderbird...