Ja som vzdy dufal ze prave LXQt moze byt to prave graficke prostredie pre slabsie pocitace. Ale to ze napriklad nastavovanie DPI je tak neprehladne je pre zaciatocnika uzivatelska katastrofa. Zaciatocnikovy je jedno ci to bezi na Waylande chce len jednoducho aby to fungovalo a dokazal to jednoducho graficky nakonfigurovat podla svojich potrieb.
To mě pak zajímá, jak je možný, že u rodičů mám Intel Core2 Quad Processor Q9400 s KDE Plasma pod Waylandem, 4GB RAM a HDD stále z roku 2008 a ten počítač jede naprosto nádherně.
V dnešní dobře KDE utáhne opravdu hodně strojů, dokonce i core duo, důvod dávat tam Tinycore je nesmysl a ničemu nepomůže.
Vidíš, ještě se mi doma válí starý notebook s Intel 3 generací a 2GB RAM, taky tam KDE Plasma pod Waylandem šlape decentně a není potřeba LXQt, LXDE nebo to otřesný Xfce - s ním jsem to zkoušel a sekalo se to víc, zatímco KDE Plasma ne.
V tom byl zajímavý Enlightenment (EFL), co používal ke kreslení instrukce v CPU. Tam kde se jiná DE sekaly, to svištělo na starých šunkách.
Ze stránek projektu:
Compositing (transparency/shadows) even without a GPU (with hand optimized software rendering)
https://www.enlightenment.org/about-enlightenment
11. 3. 2024, 16:28 editováno autorem komentáře