To jako sorry, ale na VŠ jsem si hrál s Fourierkou. Na procesoru (8085) to běželo nějakou rychlostí. Kopnul jsem to na jiný, RISC s Harvardskou architekturou a dvojnásobnou šířkou sběrnice. No a bum ho, ukázlo se, že RISC je nadřazen CISCu. No a pak jsem to hodil fo FPGA, prostě pár MAC bloků za sebou a řadič RAMky, nic extra. Ale valilo to přes pipeline bez načítání programu a s trojnásobným taktem. No a ono to bylo zase o 500% nadřazenější tomu RISCu!
Ale mělo to jednu malou slabinu. Pokud o mělo jet univerzálně, stejně se na tom nadřazeným FPGA vyrobil klasický procesor (NiOS u Altery, ARM7 u ProASIC řady od Actelu, MIcro8 nebo Micro32 u Lattice,... ), nebo se dělají FPGA s klasickým CPU (Xilinx Zynq například). Připojila se RAMka, nějka se do toho krmil ještě klasický program a jelo to srovnatelně s klasickým CPU/MCU, jenom větší deska, složitější návrh, vít to žralo (a topilo) a celý to bylo o větších nákladech na vývoj, výrobu i provoz. Tolik k té nadřazenosti.
A nějak si nedokážu představit, proč bych měl mít na přehrávání videa, který dá normálně CPU/GPU, z telky vedený optický kabely do sklepa, kde se bude nějaké potvora s topit v tekutým héliu a pálit 10kW, aby simulovala dnešní Cortex A53 na 800MHz.