Většinu článku si totiž lze přečíst v poznámkách k souborům .conf
Potřebné by bylo napsat, zda se i v posledních verzích musí doplňovat AddType pro .doc , .xlst a pod. Na tohle skoro každý správce dříve nebo později narazí. ( A bylo něco podle MIME už doporučeno pro msword ? )
Zpočátku každý mívá pro Wordovské soubory zpočátku implicitní Content-Type: text/plain . A to mu funguje jen pro IE, protože ten (určitě některé) typy dávané WWW-serverem zcela ignoruje. Proto na to narazí až později, po urgencích uživatelů. ( V lepším případě v té době už něco tuší o http-hlavičkách, v horším slyší pouze to, že se nejprve měl seznámil s Lynxem, než ho udělali správcem.)
Vyššie uvedený článok je prvou časťou seriálu o konfigurácii Apache. Postupne sa v ňom, samozrejme, dostanem aj ku MIME typom. Článok je určený hlavne pre začiatočníkov, takže nechcem rôzne "skákať" po rôznych súboroch a konfiguráciach, ale idem v určitom poradí, aby v tom nenastal zmätok. V .conf-och je toho skutočne popísaného dosť, ale nie každý, kto má o túto problematiku záujem vie po anglicky ...
To co je zde napsáno je hezké, ale to co je opravdu potřeba tam samozřejmě není. Například jak přesunout základ WWW stránek na jiný svazek disku, než je implicitní při instalaci, jak rozjet několik virtuálních WWW, aby se nehádaly práva, jak zabezpečit přístup atd.
Prostě bych chtěl autora požádat o doplnění článku, jinak by mohl čtenáře velmi zmást.
Myslím že by som sa opakoval, keby som povedal že "Malý prúvodce konfigurací Apache" je seriál. Druhá časť bude konkrétne aj o tom "ako presunúť základ www stránok na iný zväzok" :), teda o nastavovaní oblastí disku (lokalít). Asi som sa v závere článku zle vyjadril...
Virtuálne servery plánujem vysvetliť až po lokalitách.
Ďakujem za reakciu.
Virtuální server v doméně, kde jsou připuštěna zkrácená doménová jména:
Je nějaký jiný jednoduchý způsob, jak umožnit správný přístup na virtuální server zadaný v oné doméně svým zkráceným jménem (bez použití proxy-serveru), než že byly založeny dva stejné virtuální servery (první s normálním, druhý se zkráceným jménem) ?
Na druhou stranu lze takto v krajním případě pro orignální server definovat (jiný) virtuální server, ale pro jeho zkrácené jméno. Vně vaší organizace lidé začínají úvodními bláboly, znalí lidé z organizace (kteří stejně mají odepnutý proxy, aby je zbytečně nezdržoval) se hned dostávají na podstatné informace (kterými by ovšem nikdy podle tiskového mluvčího anebo jiného PR-experta nemohla úvodní stránka začínat.)
Vzhledem k tomu ze s Linuxem/Apache zacinam urcite budu tenhle serial sledovat.
Je mi jasne ze se najde spousta znalych, kterym pripada zbytecne cist o tom ze se neco nachazi v adresary X nebo Y, event. ze tenhle radek nic nedela, protoze....
Ale ja si zrovna tohle nekde precist chci protoze me presne tohle zajima.
Tak at Rootu podobne *odborne* :o) clanky ziskavaji nove navstevniky a Linuxu nove uzivatele.
Jok