ad 1) někomu to může stačit. Na začátku. Pak už ne, tak vezme něco jiného.
ad 2) to někdo tvrdí? Navíc spoustu knihoven můžeš portovat z RPi
ad 3) Časování v MPy je dostatečně přesné pro účely, za kterými MPy vznikl. Osobní zkušenost a testy. A registry u periferie stejně nastavuješ přes rozhraní té periferie, tak je jedno, jestli to uděláš kódem v MPy nebo C. A pokud tím myslíš něco jiného než například nastavení citlivosti čidla připojeného přes například i2c, vyjádři se laskavě přesněji.
ad 4) Na ESP32 Micropython funguje a je to čip za 50,-. Na většinu věcí MP stačí, pokud nestačí sáhnu po C. optimalizovam MP netřeba,.
ad 5) Tvé tvrzení je založené na nesmyslném předpokladu. Z (ne)schopnosti programovat v C nijak nevyplývá (ne)schopnost pracovat v Pythonu.
ad 6) Říká se tomu růst a vstupní odpor. Zkoušel jsem programovat své ESP32 v oficiálním SDK a člověk než napíše jediný řádek kódu, tak postahuje mnoho různých knihoven a SDK a toolkitů a pomocných aplikací a musí načíst tunu dokumentace. A to ještě nenapsal ani řádku aplikace. Oproti tomu MPy - stáhne dva nástroje, jednu binárku 4MB a dokumentace je u toho a za půl hodiny bliká s ledkou. Tento člověk jednoho dne narazí na limity MPy a buďto to vzdá, nebo si danou aplikaci přepíše do vhodnějšího jazyka.
ad 7) Jako bod 5, zcela nesmyslný vstupní předpoklad.
Na některé mé aplikace je MPy zcela ideální, na některé zcela nevhodný. Celkově na mne Tvůj přispěvek působí jako od člověka, který se cítí uražen tím, že někdo vytvořil snažší způsob, jak pracovat s MCU, než používáš. A hned Tě to uráží. Jenže si neuvědomuješ, že zrovna v tomto případě srovnáváš své profesionální nasazení s velmi schopnou hračkou pro děti/edukačním nástrojem, který má přitáhnout zájemce o problematiku. Viz bod 6.
Python používám denně v práci, C umím také, jen ho už nepoužívám každý den. U svých aplikací pro MCU jsem s MPy narazil na limity a přepsat kód do C mi zabere spoustu času. Mnohem více, než mi zabralo jeho vytvoření v Pythonu. A ne, Arduino není pro mne řešením.
P.S. Stejně tak psaní profesionalních aplikací v prostředí Arduino je dle mého názoru fušeřina. Ze stejných důvodů jako použít MPy.
4. 12. 2019, 10:04 editováno autorem komentáře