Díky za další užitečné témátko.
Já tedy pojem intranet, resp. intranetové aplikace používám.
Vyvíjím a provozuji "intranetové cloud based core bussiness aplikace".
To zní honosně, ale prostě jde o cloudové aplikace, které nemají žádné funkce pro veřejnost, a přístup mají výhradě zaměstnanci konkrétní firmy.
Dlouhá léta pokukuji, čím bych nahradil JS, který byl v časech Netscape Navigatoru vtipné oživovátko stránek, které ale přerostlo, např. v podobě node.js, do podoby hrůzostrašného Critterse.
Brython mi přišel jako pěkné řešení, mám ho na pár malých věcech, ale pořád mi tam u něj bliká nějaká ta červená kontrolka.
WebAssembly mi přijde jako lepší cesta a že se mi můj "čich" na dobré technologie docela osvědčil, tak se chystám ho použít na něco většího.
Google App Engine za 4 dny ukončí možnost uploadovat změny do aplikací běžících na Pythonu 2.7 a tak mě nejspíš čeká předělání pár věcí z Djanga 1.3. Možná z toho bude nějaká WebAssemblovina.
Mám to pestré. Učím 2 dny týdnu a občas víkendy, vedu kroužky, správcuji, vyvíjím, a k tomu pokrývám kompletní potřeby několika systémů (od uživatelské podpory, přes aplikační logiku, databáze, frontend až k zabezpečení), do toho organizace komunitních věcí, a občas trochu šťourání do rozvoje IT vzdělávání, a to je tak čtvrtina...
Rád bych toho stíhal víc, nestíhám, ale nehroutím se.
Někdy si přijdu, že jen studuju a testuju nové věci, bezpečnost, changelogy, . Ještě že se mi občas podaří přehodit nějakou technologii na studenty.
Nakonec, všichni děláme co můžeme a Svět se snaží plnit naše přání (tak bacha na ně.) Před pár lety jsem si říkal, že bych oživil můj koníček, genetické algoritmy, aby za mě vyráběly některé kusy kódu, u kterých jsou známé vstupy a formát výstupu. A ejhle, dnes tu máme generativní AI. Akorát té práce nakonec moc neubylo.
Tak ať se nám daří, bude to třeba.
Min