Proč by nešlo?
echo "true" > /etc/network/enp1s0/ipv6/slaac/auto
Fantasticky napad. Takze zatimco dnes si otevru jeden soubor, kde mam vsechna nastaveni prehledne i s komentari, v buoucnu budu editovat bordel, kde bude jedna polozka na soubor a bez komntare (ten bude eventuelne v dalsim souboru a cely konfigurak neuvidim nikde. A az budu hledat, co mam blbe, ze to nechodi, tak si to budu soubor po souboru vypisovat na kus papiru a v manu hledat, co je co.
Získáme tím to, že aplikace nebude muset "parsovat" vůbec, pouhý read() poskytne okamžitě hledanou hodnotu. Dneska ano, každá aplikace musí obsahovat parser, v 50% případů je to moloch vyblitý yaccem, v dalších 49% zprasený ručně s obligátními buffer overflow a memory leak a to všechno běží jak jinak, než pod rootem.
Tak nevim, proc by parser mel jet pod rootem, kdyz je to jen na cteni. A jinak brani neco tomu, aby spise byl sjedncen frmat konfiguraku a parser byl obsazen primo v systemu, k dispozici vsem aplikacim? Dokud totiz konfiguraci dela rucne clovek, je textovy konfigurak lepsi. Nebo budeme mit povinne v kazdem systemu GUI a ke kazde aplikaci klikatko?
Asi vyplatí, protože přesně takovou harafiku používáme každý den už léta: /sys.
/sys je zalezitost jadra, ne aplikaci. Existence ci absence /sys nebrani portaci aplikaci. Byly doby, kdy na Linuxu zadny /sys nebyl.
Předpokládám, že logicky nestojíš takové napodobeniny MS technologií, jako je podpora ACPI nebo power management?
Jak na APM, tak na ACPI se MS pouze podilel. Na ACPI se asi podilel hodne, je to videt na tom, jaky je to bordel a jak to a spouste stroju nefunguje. Ke vzniku veci, jako ACPI, MS vubec neni potreba. Ucast MS je naopak nezadouci, protoze tim vznikaji veci, jako Secure Boot v UEFI, ktery na ARMu dokonce ani nesmi jit vypnout.