Povšimněte si, že s jejich rozvojem ztrácí na důležitosti lišta se záložkami (oblíbenými položkami) a tradiční tlačítko Home.
Nie je pravda! Apon nie u mna. Speed dial pouzivam minimalne a rovnao moji znami.
Vacsina ludi ma nastavene prehliadace (u ktorych sa to nastavit da) tak, aby sa otvorili na naposledy pouzitej karte/liste/zalozke/okne (alebo ako to kto nazyva). U mna je to posledny list + 20 dalsich. Speed dial ma jednoducho temnu buducnost.
Ale mozno ho pouzivaju BFU...
Ten addon je fajn, jenže pro mne nepoužitelný. U Opery jsem zvyklý na to, že si vyberu devět nejdůležitějších stránek, ty si tam hodím a pak mám k nim přístup pomocí kombinace "Ctrl + číslo 1 až 9".
To bohužel tento doplněk neumí, tato klávesová kombinace je ve Firefoxu využitá jinak, a to na přesun na první, respektive druhý či až devátý otevřený panel. Nebo se pletu a šlo by se této zkratky nějak zbavit?
Speed dial má u mě místo a hodně ho používám. A to nejsem žádný BFU. Jeho smysl je podstatě v názvu. Slouží k rychlému načtení oblíbených stránek. Když spustíte prohlížeč nebo založíte nový list, tak speed dial je to první co vidíte. Pak už je jen krůček na oblíbenou stránku kliknout. Stejnou úlohu sice splní i lišta záložek, a také ho používám, ale speed dial má navrch právě v tom, že je hned vidět.
Samozřejmě každý má jiné požadavky jako ten Váš. Ale ne všichni potřebuji hned po spuštění otvírat stránky, na kterých byl včera. Mám radši pořádek. Načtu si jen tu stránku, kterou potřebuji. Nepotřebuji mít na pozadí desítky stránek, na kterých se mrknu tak jednou za pár hodin.
Ono zrejme pujde o to, ze ten preklad neni zcela spravny, ale je vzity. Tab je spis vysacka nebo stitek. Jenze co ja pamatuju (vic jak 10 let to bude), se takto vypadajicimu uzivatelskemu rozhrani rikalo zalozky. Rikali sme tomu tak, aniz bychom vedeli, jak je to pojmenovano anglicky.
Prekladat tab jako panel prijde uplne zcestne mne :-). Ale protlaci se to.
„Papouškuji“ termíny, které v české lokalizaci používají prohlížeče. Ne pouze Internet Explorer, ale všechny. Už ve třetím díle seriálu jsem upozorňoval na různé názvosloví. MSIE a Maxthon mají záložky, Firefox má panely, Opera listy a Chrome karty.
Generálně v článcích používám termín panely kvůli jeho zakořenění. Nicméně u jednotlivých prohlížečů se do určité míry snažím zároveň držet jejich terminologie. Nemohu názvosloví ignorovat i kdyby bylo sebehorší, protože v praxi by tím docházelo ještě k větším zmatkům vzhledem k tomu, že různé prohlížeče používají různou terminologii.
Co se překladu týče, tak u slůvka „tab“ v daném kontextu je hodně diskutabilní. Viz ostatní komentáře zde. IMHO nejde ani tak o překlad, ale o nalezení logického českého označení. Z hlediska podoby by asi nejvíce seděly karty, ale vžily se panely.
Nic to pořád ale nemění na tom, že se daná funkcionalita v různých prohlížečích a jejich českých lokalizacích jmenuje jinak. To já neovlivním a naprostým ignorováním tohoto faktu IMHO způsobím více škody než užitku.
Právě že termín záložka pro překlad slova tab je logicky špatně, i když podle slovníku nebo MS je to v pořádku. Ale podle slovníku se anglický termín notebook dá přeložit jako zápisník ale pokud to bude "notebook Dell", tak nejspíše půjde spíše o přenosný počítač než ten papírový zápisník. Tab je sice záložka ale protože termín záložka (v originále bookmark) se používá a mnohem déle pro jinou funkci prohlížeče, tak jde o špatně zvolený překlad. To už můžete pro všechny funkce prohlížeče používat slovíčka Aladeen jako ve Wadiyi.
Na "root.cz" reklamní seriál na "Internet Exporer" ? To snad ne. Asi už jsem chodit nebudu. Pro všechny diskutéry : Jestlipak víte , který prohlížeč vyjde na konci jako nejlepší ?? Pro nechápavé přísloví : "Koho chleba jíš, toho píseň zpívej !!
Jinak já používám Maxthon již od dob, co se jmenoval MyIE. Hlavně kvůli filtrům reklam. To byste nevěřili, o kolik se urychlí načítání stránky, pokud se nenačítá všechen ten reklamní balast.
Já úpadek registruji rovněž, ovšem u některých diskusních příspěvků.
1) Žádný z článků jste očividně nečetl, jinak byste věděl, že ve všech dosud vydaných patří Internet Explorer k nejhůře hodnoceným.
2) Téma cílené inzerce u článků na konkrétní téma se tu trpělivě rozebíralo už několikrát, ale vždy se evidentně někdo najde. Osobně tipuji, že kdyby si cílenou reklamu zaplatila třeba Mozilla, obešlo by se vše bez podobných výlevů.
To že sponzorovaný článek nemusí být objektivní rozumný člověk očekává. Spíš je zarážející, že je umístěn na tento web, kde se míjí s cílovou skupinou čtenářů. To je jako by jste na web sparťanských fotbalových ultras umístili článek o přestupech v hokejovém týmu slavie a ještě k němu dali velké logo slávie s textem, že je článek sponzorován tímto nenáviděným klubem.
Mám vlastní teorii pro lidi, kteří píší "by jste".
Nicméně souhlasím, že článek by neměl být sponzorován výrobcem jednoho ze srovnávaných produktů. Bez ohledu na to, jak často a do jaké hloubky se to tu řeší. Bez ohledu na to, že článek nevyznívá pro tento konkrétní produkt právě příznivě. Prostě a jednoduše to není v pořádku.
což je seznam nejčastěji otevřených stránek, které se objeví při práci v adresním řádku.
Vůbec, stálo by za to porovnat, co umí prohlížeče, "když rozkliknu adresní řádek", jak říkají BFU.
- znázornění záložek
- jak je jednoduché uložit záložku a následně ji smazat?
výsledky historie-
-výsledky instant search
prohledáván aktuálně otevřených oken
Např v opeře se objeví po kliknutí(nebo focusu" tlačítka Domů, Top10 a menu záložky. Opět jde o pně přizpůsobitelný panel. navíc jakmile začnu psát, tak zmizí a místo něj se právě zobrazí historie, záložky...
Je vidět, že v Opeře u práce přemýšlí.
Jak si vedou ostattní prohlížeče.?