Stejným problémem trpí i Ronja pozemská a domnívám se, že je jedním z faktorů, proč se Ronja a obecně FSO moc neujaly: vlivem exponenciálního útlumu v médiu, v tomto případě atmosféře při meteorologických jevech snižujících viditelnost, je dosah limitován.
:D Tohle už je vážně jak z cimrmanů... "Čeněk s námi hraje pátým rokem a celou tu dobu si lámeme hlavu, proč on nemá na jevišti v žádné roli úspěch. A teprve před týdnem jsme na to konečně kápli: Čeněk nemá talent."
Ale ta úvaha o životní nebezpečnosti zařízení při sebemenší odchylce od dokonalého návodu ke stavbě je taky kouzelná. To by se mělo psát i v každé kuchařce. Protože odchýlení se od postupu by mohlo vést k vyvaření vody, vznícení kastrólu a následně požáru, který může mít za následek ztráty na lidských životech. Takže až budete příště vařit bramboračku, tak bacha na to! :D
Abych řekl pravdu, dlouho jsem v článku tápal, o čem vlastně je. A přitom by stačilo pár vět v úvodu. Text v titulce mě spíše uvrhl do dalšího chaosu, spíš jsem si myslel, že 'Ronja podmořská' je nějaký živočich. V podstatě až na závěr se potvrdilo mé tušení, že se jedná o 'podvodní optický komunikační systém'.
To mate spatny dojem. Autor zjevne na ty dalsi vytvory neplive. Jen se jim vysmiva v mistech, kde si mysli, ze udelali chybu. A dokaze svuj nazor podlozit nejakymi fakty, ktera si pak muze ctenar overit (nebo vyvratit) sam. Kazdopadne je to osvezujici cteni. Praktickou hodnotu totiz nikdo uz z nazvu neocekava, takze pak neni zklamany. To se neda rict o nekterych jinych clancich zde na rootu.